| Nextone a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...Am avut o relatie de 3 ani,ne-am despartit dar mai pastram legatura,el are alta relatie acum.Iar acum simt ca m-am indragostit din nou, il cunosc de ceva timp suntem prieteni dar nu ne-am mai vazut de mult.El m-a tot cautat dar eu nu i-am raspuns pentru ca nu vroiam sa stau cu el din cauza reputatiei lui prea buna si fostul prieten mi-a zis ca daca stau cu el nu mai vorbeste cu mine si "ma bate".In schimb aseara ne-am vazut cu mai multi prieteni, am zis in gandul meu ca mi-a fost asa de dor de el.Cand m-a vazut a venit la mine si mi-a ciufulit parullaughing dupa care m-a luat in brate.Am ajuns si sa ne sarutam, stiu c anul e prea bine insa imi era prea dor, el m-a tot intrebat daca vreau sa stau cu el iar eu i-am zis ca ma mai gandesc.Acum nu situ ce sa fac, simt pentru el acel ceva ce simteam numai pentru fostul.Mi-e frica sa stau cu el din cauza reactiei fostului.Ce sa fac? Voi ce ati face?

11 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Lasa-ll pe fostul de aia se numeste fost ca e la trecut. spui ca acesta are prietena. urat din acest punct de vedere, dar cine suntem noi sa ne punem in calea lui cupidon nu? Pastreaza discretiahappy

| Nextone explică (pentru Demonull):

Nu Adi...nu cel de aseara are prietena, suntem singuri amandoi ma refeream ca fostul are prietena big grin

| Demonull a răspuns (pentru Nextone):

Aaa..ma scuzi, pai atunci ce mai astept?happy

| Nextone explică (pentru Demonull):

Ma opreste reactia fostului nu stiu de ce.Stiu ca nu ar trebui sa imi mai pese dar nu de mult timp mi-a zis fostul ca baiatul de care vorbesc eu s-a dat la iubita lui si ca e un... si chestii dinastea.Deci e de felul lui cam nesimtit dar nu prea conteaza pentru mine asta daca as da l o parte reactia fostului.Asta e singurul lucru peste care trec mai greu cu vederea pentru ca stiu ce va urma, numai jigniri si altele.

| Demonull a răspuns (pentru Nextone):

Atunci fostul tau e un popolache whistling CARE crede ca fericitA esti doar cu el, deci repet fostul e la trecut vezi viitoru.

| Nextone explică (pentru Demonull):

Pai sigur fostul crede ca ma poate avea oricand si alte cele in schimb el poate sa faca ce vrea.Ok o sa vad ce fac.Multumesc!

| Demonull a răspuns (pentru Nextone):

Fundaa?big grinlaughing)

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Jicniri din partea cu? A fostului? Pai asta e santaj moral! Explica-i ex-ului ca totul s-a terminat intre voi, nu a stiut sa te apreciezemasta e, acum sa te lase in pace!

| gabby269 a răspuns:

De ce iti mai pasa ce reactia va avea fostul? important e ceea ce crezi si ce simti tu.Vad ca fostul are acum o relatie dar pe tine nu te lasa sa fi fericita. Spune-i fostului ca deciziile tale nu il mai privesc pe el si ca poti sa fi cu cine vrei tu.Si nu inteleg nici de ce sa te bata, sau sa nu iti mai vorbeasca, este aiurea, dupa cum am spus, este viata ta personala si pe el nu il mai priveste.

| blingbling01 a răspuns:

Daca fostul are prietena nu vad nimic ce te-ar opri sa te impaci cu cel "de aseara" laughing atata timp cat va impartasiti reciproc sentimentele.Este foarte posibil ca o dragoste sa fii mocnit undeva intr-un coltisor de inima si sa iasa acum la iveala tot ce trebuie' sa faci este sa o lasi sa iasa cu totul nu o opri pentru ca m-ai tarziu ai putea regreta thinking

| Roberta_9487 a răspuns:

Sti cum e 2 foti iubiti care raman pentru inca se mai iubesc sau nu sau iubit niciodata happy