| zanabuna a întrebat:

nu stiu ce sa mai cred.
Ieri cand am iesit de la ore l-am sunat pe pr meu sa vb cu el.am vb km 12 min si apoi ma intreaba o prietena ceva...si eu bineinteles i-am raspuns cu toate k el vb cu mine. apoi el s-a suparat pe mine k nu am bun simt si cand vb cu el sa nu mai vb cu nimeni.ma rog.eu la nervi i-am inchis telu.
aseara cand m. a sunat mi-a zis ca daca nu ma iubea se desp de mine. el nu accepta asa ceva.
La fel faceam si prima data cand ne-am cunoscut, dar nu se suparata...aseara prea a exagerat. l-am intrebat daca vrea sa se desp de mine sa-mi zic in fata... poate a gasit pe altcineva si de asta cauta motive de acest gen.

dar el imi trimite mesaj ceva de genu."tocmai ti-am dat de inteles mai devreme k din cauza k te iubesc trec peste".sincer nu stiu ce vrea...

ast cat mai multe raspunsuri.am nevoie de sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut doua gesturi urate si e normal sa fie suparat.
1. cand vorbesti cu cineva la telefon, daca vrei sa te intrerupi, ii spui: te rog frumos sa ma scuzi o clipa, apoi acoperi telefonul, ii raspunzi colegei, revii la telefon si spui: te rog sa ma ierti pentru intrerupere, a trebuit sa ii raspund colegei intr-o problema urgenta.
2. Un om bine-crescut nu inchide nimanui telefonul in nas, oricat de furios si nervos ar fi. Chiar ca ar trebui sa fii recunoscatoare ca dupa un asemenea gest mai vrea sa fie cu tine. Nimeni nu vrea o relatie cu persoane care nu cunosc si nu aplica regulile minimei bune-cuviinte. El se gandeste ca maine-poimaine o sa-l faci de ras pe undeva, o sa faci cine stie ce gest nepotrivit de fata cu persoane straine. Sincer, nu e treaba lui sa te educe si ar trebui sa ai grija cum te comporti.
Asadar, multumeste-i ca te-a iertat, incearca sa nu mai repeti greselile facute, incearca sa-ti imbunatatesti educatia, afla lucrurile care se cuvin si care nu si aplica-le.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lola, e o lipsa de respect sa intrerupi o convorbire pentru alta conversatie si apoi sa ii trantesti cuiva telefonul in nas. In timp, vei afla si tu ca lipsa de respect reciproc este cea mai mare problema a relatiilor interumane.
Si cand gresesti si cineva te iarta, atunci ii multumesti. Nu iti calci pe orgoliu, ci doar demonstrezi ca esti bine crescuta.
Stiti voi care e adevarata problema: ca daca nu va respectati partenerii, nici ei nu va vor respecta pe voi. Azi ii trantesti telefonul in nas, maine el iti zice "fa", si tot asa pana incepeti sa plangeti: aoleu, ce s-a intamplat cu el ca nu ma respecta si se poarta urat cu mine.

nony
| nony a răspuns:

Zanitzo, ti-a spus destul de clar ca te iubeste si vrea sa treacá peste asta.De unde ideea cu alta fatá?
Dar controleaza-ti gesturile ce copil, si invata sa respecti.Altfel nu vei fi respectata la randul tau.
Te iubeste si te vrea doar pentru el. happy

| catthshshshs a răspuns:

Fii mai intelegatoare cu el...Si eu in locul lui cred ca m-as fi suparat...Acorda-i mai multa atentiewinking

| CevaNormal a răspuns:

SALUT, nu trebuia sa-i inchizi, tu tot trebuia sa fii toleranta, poate el nu era in dispo cind te-a sunat, si a vrut sa-si aline supararea prin a vorbi cu persoana iubita? si eu am avut asa momente, ca simt ca am nevoie de toata atentia ei, altfel ma cam suparam un piculet, ce sa-i facem asa sintem cei care iubim cu adevarat. Pot sa-ti spun cu precizie ce a insemnat acel sms: gandeste-te bine, fete sunt cu mult mai multe ca baietii, oricum in ciuda faptului el te-a ales tocmai pe tine, si pentru tine face niste lucruri care de regula nu avea sa le accepte in alta situatie, de aia si a zis asta, dar nu-i nimic de teama aici. In final du-te la el, curprinde-l, sarutal asa incat sa uite cum o cheama pe mama sa happy, si zii ca iti pare rau, si faceti ceva impreuna astazi, de ex: o cina in 2, mult bafta si multe iubire, pa

| zeeeeeex a răspuns:

IN primul rand tu ai gresit... si el a spus foarte clar "tocmai ti-am dat de inteles mai devreme k din cauza k te iubesc trec peste" adica nu vrea sa se desparta de tine... altceva de inteles nu este in afara de ceea ce este deja evident... Nu are pe altcineva si nu o sa aiba daca tu nu mai cauti nod in papura... aveti grija!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

El vrea sa-ti ceri scuze in asa fel incat sa-i cazi in picioare. Poti sa-i ceri scuze dar sa stii ca si el are dreptate ca nu se vorbeste cu altcineva cand dicuti la telefon, bine dar cam a exagerat. Te iubeste si tu il iubesti arata-i ca ti la el.

| lola a răspuns:

Exagereaza.Se mai intampla.Nu ar fi trebuit sa reactioneze chiar asa.Si eu mai raspun si la altii cand vb cu prietenul meu la tel si el se enerveaza cand vorbim ceva serios dar ce e asa mare minune?straight facenu inteleg.in fine. cica "din cauza ca te iubesc trec peste" asta e motiv de despartire?raised eyebrowssa fim seriosi totusi! Se crede prea important [chiar daca pentru tine asa e]. Daca pentru el ar fi asa importanta relatia, asta asta nu ar fi motiv de despartire.Nu sunt de acord cu brigaela ca ar trebui sa ii multumesti ca te-a iertat. Poate sunt eu prea orgolioasa dar nu m-as injosi in asa hal sa ii multumesc ca m-a iertat ca am zis un "da" la altcineva in timp ce vorbeam cu el.[sau ce i-ai raspuns la tipa aia].Asta e doar parerea mea. Poate tu nu esti asa orgolioasa, poate chiar crezi ca a avut motiv de suparare[sper ca nuon the phone

Sper ca ti-am fost de folos. pupici:*:*:*:*

| dydy22 a răspuns:

Da sigur are pe altcineva si nu vrea sa fi eel vionovat de despartire si vrea sa caute motiv asta cred eu nb

| Instinkt a răspuns:

E iubitu tau ai grija de al nu-i un sclav un om oarecare trebuie sal intelegi cu orice om vb la tel e lipsa de respect sa vb cu altcineva in acelasi timp

| MM a răspuns:

Are dreptate Lola. Ce mare crima ai facut si ce mare sacrificiu a facut el ca sa treaca peste, sa te ierte... Sa-ti ierte ce? Inteleg ca-l iubesti, dar nu-l lasa sa te faca sa te simti vinovata pentru niste chestii total aiurea, nu permite faze de genul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu-i tare frumos sa vorbesti cu mai multi deodata si cel mai urat e sa inchizi in nas telefonul cuiva(imatur). Ce vrea? Simplu: atentia ta totala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi blanda...