| virtuamage a întrebat:

Sal, am si eu nevoie de sfaturile voastre... Tocmai ce am aflat ca prietena mea vb urat despre mine altor persoane pov ce facem si in + imi sunt adresate jigniri. Planuisem sa plecam luna asta la timisoara. am citit un log unde ii scria cumnatei ei ca vrea sa stea singura si ca abia asteapta sa plece ca o sa ma uite si etc. Am sunat-o azi i-am zis dc a vb urat despre mine si nici macar nu i-a pasat... nu stiu cum sa fac sa ma desp de ea, ea nu isi da seama cat greseste nu mai pot sunt suparat foarte suparat pentru ca eu aveam grije de ea si acum vad ca doar eu sunt singurul care suna care se intereseaza care ii pare rau. plz help me

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu te merita,daca te iubea ii pasa de tine si iti dadea macar o explicatie,daca iubesti o persoana nu o vorbesti de rau,desi la nervi si suparare mai spui vorbe fara rost,daca nu i-ai gresit cu nimic,atunci inseamna ca pur si simplu nu ii pasa de tine si nu tine la tine si la relatie.
Incearca sa ai o discutie cu ea in care sa o intrebi de ce s-a schimbat asa mult si e asa nepasatoare. DAca vezi ca in continuare vb urat si cu indiferenta,atunci nu o mai cauta,incearca sa o uiti... fete mai sunt.
Nu are rost sa suferi si sa fii suparat, fi indiferent cu ea si nu o mai baga deloc in seama si nu pune la suflet acele vorbe.
DAca chiar te iubeste, te va cauta ea sa iti dea explicatii si sa se impace cu tine.

| Geo17 a răspuns:

Fratele meu...o sati zic ceva.dao dracul da curva.ca aprp asa toate fetele.curve.cautati una care sa te iubeasca sa te merite.(cum face amea).asa ca bft la gasirea unei fete.sincere iubitoare
bye bye

| Genevive a răspuns:

Pai un lucru e clar...s-a cam saturat de relatia asta [s-a plictisit, asa fac fetele]si. daca nu te desparti tu de ea, o sa se desparta ea de tine. Acum de tine tine.

| virtuamage explică:

De fiecare data cand ii zic ce simt ce ma deranjeaza are ceva de zis mereu ma contrazice, o iubesc dar pe bune ma simt aiurea ca uneori imi zice lucururi frumoase iar apoi no intereseaza... Eu cand ii gresesc imi cer scuze nu stau indiferent si in plus eu nu i-am mai gresit cu nimic deci motive nu are, deci pur si simplu cred ca s-a saturat sau s-a plictisit.