| baby123 a întrebat:

Imi pun tot timpul o intrebare si inca nu am gasit un raspuns. Sunt cu prietenul meu de 5 luni. Relatia noastra e una mai complicata. Am mai fost impreuna de cateva ori. Certurile au fost pe motivul ca nu sunt pregatita sa ii cedez. Dar acum mi-a spus ii pare rau si ca o sa ma astepte pana sunt pregatita. Ne ducem unu la altul acasa, am facut cunostinta cu parinti lui si invers. Cand ne apropiem (adica cand suntem in pat, imbracati) eu ma las condusa de emotii si el se comporta ca si cum n-ar mai avea rabdare.(saruturi pasionale si mangaieri) El imi zice ca ma iubeste dar nu stiu ce sa cred. Inteleg ca e baiat si ca vrea dar ma intreb e bine ceea ce fac? ca ii permit sa se apropie atat. Daca tot nu ii dau ce vrea macar atat sa fac. Dar nu vreau sa si-o ia in cap. Credeti ca daca ne apropiem mai mult o sa-si doreasca si mai mult? Vreau sa il tin langa mine si sa il fac sa ma astepte mai mult. Fundita si vot.

Răspuns Câştigător
| shadow72 a răspuns:

Nu e nimic.Incearca sa te joci cu el mai mult. daca el se lasa dus de val lasa-te si tu.Trebuia sa iti palca macar ceva ce ii palce si lui. Poate mangaierea lui pe sanii sai te face sa te simti mai bine. Vorbesti cu el si ii spui ca daca te asteapta esti dispusa sa te joci cu el.Adica frate, o bulaneala nu a facut rau nimanui, de fapt a facut bine
Apropo faza cu nu sunt pregatita e ceva aiurea.Nu esti pregatita pentru ca iti este frica sau pentru ca nu vrei pur si simplu.Este alegerea ta ce faci dar nu o sa fii pregatita niciodata daca ramai cu frica asta si cu emotii.Insa daca te joci cu prietenul tau o sa mai dispara sigur din ele.
Ceva de genul a fost si prietena mea, extrem de timida si rusinoasa.Mia laut cateva luni sa o fac sa ma lase sa ii pun mana pe sani iar aseara mi-a luat ea palmele si mi le-a bagat pe sub trucoul ei.Cum sa nu iubesti o fata ca asta? Imi venea sa o iau acasa si sa nu o mai las sa plece de acolo.

15 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Nu mi se pare ok ce faci tu..adica ori ii dai, ori nu ii dai.e aiurea sa il duci asa cu zaharelul, cat sa reziste saracul baiat care oricum e la limita suportabilitatii..Eu zic sa vb deschis cu el, sa ii spui ce simti( de ce nu vrei, de ce vrei sa astepti) si daca e baiat destept va intelege si va termina cu prostiile astea. Succes.

| shadow72 a răspuns:

Pai prietena mea m-a pacalit cam asa.Mia spus ca pot sa ma joc pe unde am eu chef dar sa nu aduc vorba de culcat pana nu mai creste

| shadow72 a răspuns:

Iti spun eu mai multe maine dimineata, acum sunt obosit.am o idee despre cum gandeste gagicatu dar o formulez maine

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

Dupa 5 luni nu este bine sa ii cedezi.Parerea mea. Daca el te iubeste sincer, te asigur sa va astepta mult mai mult acel moment.Ar trebui sa ii explici ca este un lucru special pentru tine si ca nu vrei sa te lasi condusa de astfel de lucruri...Consider ca ar trebui sa incepi atunci cand vei fi si tu pregatita, nu doar el, pentru ca o relatie implica 2 oameni, nu unul.
Ai putea sa ii spui tu o limita, un punct in timp cand vei considera ca esti pregatita.Ex:un an, 2...depinde de varsta ta si de personalitatea ta.

| Seby90 a răspuns:

Da, pai... Ia sfatul celor de la nike: Just do it!

Serios, esti virgina? Si la varsta ta nu prea cred ca mai exista virgine. Ps, o sa iti placa si tie... probabil, daca stie ce face. Daca nu... n-joy the waste of time.

Răspuns utilizator avertizat
| BossDeBoss1998 a răspuns:

Ok fato. sunt baiat si am aceleasi placeri pe care le are orice baiat. dar daca te iubeste si tu pe el de ce astepti? si oricum daca vrei sa astepti lasa-l pe el sa te satisfaca. big grin cred ca o sa iti miearga si pun pariu ca sti la ce ma referwinking BAFTA!

| Alina1101 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat o sa te astepte! nu trebuie sa faci pasul asta daca nu vrei cu adevarat. trebuie sa faci doar ce simti, permite-i sa se apropie de tine doar atat cat vrei tu. cati ani ai tu?

| baby123 explică (pentru Alina1101):

Aproape 17

| shadow72 a răspuns (pentru baby123):

Parerea mea este ca baietul te iubeste mult insa isi doreste mult sa te culci cu el.S-a despartit nu fiindca nu ii mai palci ci pentru a te speria sa cedezi mai repede. Daca nu te iubea nu se impaca cu tine.Eu spun ca ar trebui sa ii dai, e mai prostut pentru ca a apelat la certuri entru a te convinge dar tine la tine

| baby123 explică (pentru shadow72):

Multumesc mult pentru raspuns. ma speriasem aseara cand ai zis ca ai o idee despre cum gandeste el big grin

| shadow72 a răspuns (pentru baby123):

Daca vezi ca e baiat bun intrebarea mea e de ce sa nu incercati ceva? ai 17 ani la varsta asta majoritatea fetelor au trecut prin multe.Din cate vad eu ceea ce te opreste pe tine sunt emotiile. Uita de ele.O sa iti placa

| baby123 explică (pentru shadow72):

Nu ma simt pregatita sa fac pasu asta. sad

| shadow72 a răspuns (pentru baby123):

Nu e nimic.Incearca sa te joci cu el mai mult. daca el se lasa dus de val lasa-te si tu.Trebuia sa iti palca macar ceva ce ii palce si lui. Poate mangaierea lui pe sanii sai te face sa te simti mai bine. Vorbesti cu el si ii spui ca daca te asteapta esti dispusa sa te joci cu el.Adica frate, o bulaneala nu a facut rau nimanui, de fapt a facut bine
Apropo faza cu nu sunt pregatita e ceva aiurea.Nu esti pregatita pentru ca iti este frica sau pentru ca nu vrei pur si simplu.Este alegerea ta ce faci dar nu o sa fii pregatita niciodata daca ramai cu frica asta si cu emotii.Insa daca te joci cu prietenul tau o sa mai dispara sigur din ele.
Ceva de genul a fost si prietena mea, extrem de timida si rusinoasa.Mia laut cateva luni sa o fac sa ma lase sa ii pun mana pe sani iar aseara mi-a luat ea palmele si mi le-a bagat pe sub trucoul ei.Cum sa nu iubesti o fata ca asta? Imi venea sa o iau acasa si sa nu o mai las sa plece de acolo.