| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu sa sarut dar imi sarut mana zilnic si fac exercitii tongue nu am sarutat niciodata un baiat si am o intrebare! cand saruti mana e acelasi lucru ca si cand ai saruta buzele partenerului? astept raspunsuri XOXO

Răspuns Câştigător
| unione a răspuns:

Tocmai m-am combinat cu mana dreapta

51 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu. Daca ar fi asa ne-am saruta cu totii mainile.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

A ta?

| Vizitiul a răspuns:

Mda... e o tehnica si asta, dar e cu totul diferit cand saruti un baiat sau o fata, daca vrei te-nvat euwinking.

| Vizitiul a răspuns:

Anonim- mi-a trecut febra, nu te mai invat.

| Farcas a răspuns:

Nu ai ce sa invetzi.Nu se invata.totul vine de la sinehappy

| madalicious a răspuns:

Nu avem cum sa te invatam noi sa saruti. Vei reusi cand il vei saruta pe baiat, deoarece el te va conduce si te va invata sa saruti daca nu sti. Tot ce trebuie sa faci u este sa te relaxezi si sa-i raspunzi sarutului.

| valThina a răspuns:

Nu am incercat niciodata, dar sincer, nu cred ca e acelasi lucru

| andreii2 a răspuns:

Seamana putin.
Misca-ti usor buzele nu le apasa sau incorda.Vei vedea ca nu e mare lucru. Faza cu "nu stiu sa sarut" o spui pentru ca nu ai mai facut-o. Dupa 2-3 saruturi te vei obisnui, iti garantez.

| dydy22 a răspuns:

Nimeni nu a invatat sa sarute totul vine de la sine

| Alessyaaa a răspuns:

Fetelor,prima data trebuie sa fie un moment special! Nu mai incercati cu mana,talpa,sau alte suprafete platelaughingNu v-ar placea sa fiti luate prin surprindere prima data? E mult mai frumos, oricum daca incercati cu mana, nu-i acelasi lucruwinking

| Fllly a răspuns:

Neah.laughing

e cu totu altceva...happy

| κίllą a răspuns:

Ar trebui sa te lasi de acest obicei, deoarece pe langa faptul ca e cam stanjenitor, este si in zadar. Logic ca nu e la fel ca si atunci cand ai saruta un baiat, mana e manahee hee Nu-ti fa griji in privinta ca nu stii sa saruti, deoarece, atunci cand va fi momentul, te vei descurca. In acel moment vei sti exact ce trebuie sa faci. Si mie imi era frica mai demult ca ma voi face de ras in fata unui baiat, din cauza ca e primul sarut. Dar totul a decurs bine, si m-am descurcat laughing Am simtit exact ce si cum trebuie sa fac. Succes happy

| Sadiss a răspuns:

Umple un vas mare cu apa si pune ceva miic si ce pluteste in el. incearca sa il iei cu limba. e o varianta te ajuta cat de cat. da mai bine inveti pe moment. o sa stii ce sa faci cand se intampla

| Aero_2277 a răspuns:

Nu nu e acelasi lucru pentru ca atunci cand saruti buzele tale si ale partenerului se sug reciproc si se si ling. Poti face un exc cu degetele.

Răspuns utilizator avertizat
| aleck a răspuns:

Bineinteles ca nu e aceeasi chestie. Nu stiu daca iti poate spune cineva CUM Ehee hee trebuie sa te lamuresti tu cum e happy Cati ani ai daca nu te superi? happy Si sa nu iti fie frica... emotii cand o faci prima oara happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru dany:
cum ma inveti? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo am 15 ani/.
pls trebuie sa invat urgent pana maine sa sarut sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar miscarea buzelor nu e aceeasi? am inteles ca esti considerata o persoana care saruta bine atunci cand iti misti buzele bine si limba :-s mersi de raspunsuri mai astept pareribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma seamana sau nu? straight face va rog cei care ati sarutat sa isi sarute mana sa imi spuna sigur daca e acelasi lucru crying va rog frumos e foarte important sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' și dacă faci și altceva cu mâna aia? Și tu o mai și mozolești? Pff... scârboși mai sunt unii oameni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu e acelasi lucru nici eu nu stiu sa sarut dar o sa vina totul de la sine o sa fie frumos prima oara saruta cu buzele apoi treci la frantuzesc dupa 3-4 saruturi simple

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte si eu faceam la fel cu mana... dar cand am incercat in realitate cu un baiat nu a fost chiar la fel [-x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este la fel... dar sa nu iti fie frica sa saruti totul vine de la sine...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde daca e dreapta sau stanga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamnee... ce`a ajuns lumea de azihappylaughing
auzi cica saruta manalaughinglaughing
SE va rezolva de la sinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc sorin si a saruta buzele unui partener este un lucru foarte senzual

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este acelasi lucru mana cu buzzahee heede fapt e ceva foarte diferit...Cand saruti pe cineva esti "condus" de acea persoana oarecum.Cate o dat te pierzi si intri intr-un joc al placerilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o mare proasta