| 4l3x4nd3r a întrebat:

Buna o poveste lunga de spus : din 30 septembri 2011 a inceput sa imi placa de o fata X am incercat sa o fac sa ma placa atunci ma tot privea si cind o priveam imi zimbea. In vacanta de craciun i-am spus unei coege Y ca o plac pe X aceasta i-a spus altei fete Z care au promis ca nu mai spun nimanui. In prima zi de scoala Z si Y i-au spus lui X ca o plac care a inceput sa nu ma mai priveasca... eu de obicei dadeam temele multora din clasa si lui X si Y. X a inceput sa nu mai le acepte si a inceput sa invete mai bine ( pina acum citeva saptamini nu prea invata) eu fiind cel mai bun din clasa incepe sa ma ajunga acum 4 saptamini si 2 zile mi-a spus ca nu ma place de atunci orcine orce i-ar face rau simt nevoea sa o apar sa fiu un scut in fata rautaciosilor pentru ea. YsiZ mai ales Z nu se mai poarta cu mine ca inainte acum este mult mai autoritara(dar numai cu mine nu si cu altcineva) nu stiu de ce.Acum 2 saptamana a venit Y la mine si a spus ca ea regreta ce a spus acum 4 saptamini. Z, Y au vazut ca o apar cu orce pret si tot o tacineaza eu nu vreau sa le fac lor rau cu vorba buna nu merge... PS: Y tot spune ca ma place X; X spune ca nu ma place pe cine sa cred?, ce sa fac sa ma place? Ce sa fac sa imi refac relatiile cu celelalte fete? ( ma intelegeam bine cu ele inainte de a afla)

Răspuns Câştigător
| venus1234567 a răspuns:

Cred ca vestea ajunsa la X a fost transmisaintrun mod neplacut ei, chiar si daca X te placea poate a avut o impresie cind a aflat ca esti un tip a carui cap umbla dupa fete si ca esti neserios in aceste privinte fapt demonstarat cind lei spus lus lu Z Y despre ea, nu stiu daca te iubeste sau nu dar indiferenta sigur nu e deoarece daca era sa fie indiferenta nu era sa reactioneze in niciun fel...bineinteles ca o sai fie rusine sa mai acepte lucrul pe acasa dupa ce a aflat ce a aflat acesta e si motivul pentru care invata mai bine...sund de acord cu ceilanti vostbeste cu ea singur (fara ajutor birfitoarelor de fete care suntem noi ) big grin

11 răspunsuri:
| 4l3x4nd3r explică:

PS: cred ca joi sau vineri o Y imi spune in asa fel sa auda X " X te uraste" si X a avut o reacti mai rapida de cit a unui sarpe spunind "nu-i adevarat" si toti au aflat dracu stiu cum ca felele au tacut pentru ca stiu ca daca mar spuara ar lua numai 4 si 5 la teste ele copiaza totul de la mine si asa ca daca nu le-as lasa ar lua numai note mici asa ca nu-s proaste.Si tot isi bat joc si diriga a auzit dar nu are nici o reacti la nimic asa ca nu am habar cum au aflat. Asta mai stie un preten foarte bun si ei 100% nu zice nimic ca ar fi o mica divulgare de secrete pe care le stim unul de celalalt...

| ValyCoolBoy a răspuns:

Deci fata X cu siguranta inca te place dar ascunde acest fapt iar u ar trebui sa incerci sa te impaci cu ea si sa umbli mai mult pe langa ea si sa discutati mult mai mult. Iar Y si Z ori au incercat decat sa'i faca rau fetei X ori si ele te plac si te vor pentru elewinking succes...

| kaileemckenzie a răspuns:

Vai grea poveste ...Desi sunt fata, dovedeste-i fetei X ca o placi si ca merita sa vorbeasca cu tine,etc, etc; Sau o varianta care nu cred ca ii asa buna este sa te comporti cu ea indiferent, dar depinde de caracter... poate o sa vada ca si tu ai sentimente sau nu stiu cu sa-ti explic.in fine eu personal nu as stii ce sa fac daca as fi baiat.imi pare rau ca nu am alte solutii pentru tine.Bafta in continuare! tongue

| grapeFruit09 a răspuns:

Nu conteaza te place sau nu trebuie sa vorbesti cu X.A fost o situati neplacuta si trebuie discutata. Daca te place intr-adevar poate pur si simplu nu ii place ca ai vb cu Y si Z,de-aia se comporta asa,daca zica ca nu ii placi,asa nesigur, insisti in continuare(o aperi sau mai stiu eu)si in fine daca vezi ca te displace complet mai bine ar fi sa o lasi si sa o uiti, sa te comporti de parca nimic nu s-ar fi intimplat.

| Al3csandruta a răspuns:

UAu! Ai o poveste trista.Nici nu stiu cu ce sa incep...In primul rand nu trebuia sa le spui lui Z si Y ca o placi pe X.Cand vine vorba de barfa chiar si cea mai cuminte fata isi deschide gura. Apoi cu X e o mare broblema.De obicei cand o fata spune ca nu te place s-ar putea sa minta. Fetele stiu cum sa vorbeasca ca sa isi ascunda sentimentele.Iti dau un singur sfat:fii tu insati si totul se va rezolva.Comporta-te in continuare frumos cu fata si s-ar putea sa isi schimbe parerea despre tine.
fundita?

| 4l3x4nd3r explică (pentru Al3csandruta):

Poi Y ma cam fortat sa ii spun asta...

| Jackal7 a răspuns:

Ok, copile, asta chiar ca este o poveste lunga. Dar rezolvarea e simpla: Nu fi fraier! Chiar daca ai doar 14 ani, asta nu e o scuza. Daca "X" nu te place, asta e, impaca-te cu gandul. Cat despre celelalte, nu te mai lasa manipulat de ele, din cate am citit am observat ca fac ce vreau cu tine. Gandeste-te mai bine alta data cu cine iti imparti gandurile ca sa nu mai fi marioneta altora, in plus, de ce sa le dai temele? Daca vezi ca au habar si te ajuta si ele la diverse chestii e ok, dar nu fi pampalau.

| 4l3x4nd3r explică (pentru Jackal7):

Dupai zic ca is nesimtit sau ma injura si am o imagine de baiat de treaba care vreau sa o pastrezbig grin si de asta

| venus1234567 a răspuns:

Eu cred depre tine ca esti un baiat bun...e de datoria ta sa vezi daca te merita ce virsta ai? nu te supara ca te intrea doar asa de interes

| 4l3x4nd3r explică (pentru venus1234567):

13 si ea 13 dar ea a facut 5 I anul asta si eu fac in 24 a VII 14

| 4l3x4nd3r explică (pentru venus1234567):

Merci imi mai ridici moralulbig grin