| 4l3x4nd3r a întrebat:

Buna o poveste lunga de spus : din 30 septembri 2011 a inceput sa imi placa de o fata X am incercat sa o fac sa ma placa atunci ma tot privea si cind o priveam imi zimbea. In vacanta de craciun i-am spus unei coege Y ca o plac pe X aceasta i-a spus altei fete Z care au promis ca nu mai spun nimanui. In prima zi de scoala Z si Y i-au spus lui X ca o plac care a inceput sa nu ma mai priveasca... eu de obicei dadeam temele multora din clasa si lui X si Y. X a inceput sa nu mai le acepte si a inceput sa invete mai bine ( pina acum citeva saptamini nu prea invata) eu fiind cel mai bun din clasa incepe sa ma ajunga acum 4 saptamini si 2 zile mi-a spus ca nu ma place de atunci orcine orce i-ar face rau simt nevoea sa o apar sa fiu un scut in fata rautaciosilor pentru ea. YsiZ mai ales Z nu se mai poarta cu mine ca inainte acum este mult mai autoritara(dar numai cu mine nu si cu altcineva) nu stiu de ce.Acum 2 saptamana a venit Y la mine si a spus ca ea regreta ce a spus acum 4 saptamini. Z, Y au vazut ca o apar cu orce pret si tot o tacineaza eu nu vreau sa le fac lor rau cu vorba buna nu merge... PS: Y tot spune ca ma place X; X spune ca nu ma place pe cine sa cred?, ce sa fac sa ma place? Ce sa fac sa imi refac relatiile cu celelalte fete? ( ma intelegeam bine cu ele inainte de a afla)
PS: cred ca joi sau vineri o Y imi spune in asa fel sa auda X " X te uraste" si X a avut o reacti mai rapida de cit a unui sarpe spunind "nu-i adevarat" si toti au aflat dracu stiu cum ca felele au tacut pentru ca stiu ca daca mar spuara ar lua numai 4 si 5 la teste ele copiaza totul de la mine si asa ca daca nu le-as lasa ar lua numai note mici asa ca nu-s proaste.Si tot isi bat joc si diriga a auzit dar nu are nici o reacti la nimic asa ca nu am habar cum au aflat. Asta mai stie un preten foarte bun si ei 100% nu zice nimic ca ar fi o mica divulgare de secrete pe care le stim unul de celalalt...
Am mai pus intrebarea asta dar am nevoie da mei multe raspunsuri big grin

Răspuns Câştigător
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Pai. sfatul meu
este sa te duci intr-o zi. cand te simti mai curajos
sa o iei pe X. si sa povestiti calm intr-un loc linistit
pregateste in mintea ta un discurs frumos sa o faci sa ii dea lacrimile
si dupa spune-i efectiv tot happy
sincer. nu ai nimic de pierdut
adica, acum nu e a ta
dar daca ii spui poate o sa fie
sau daca tot nu vrea tot acolo esti
asa ca nu pierzi nimic daca incerci
sti cum ser spune: incercarea moarte n-are
deci bft tongue
Sper sa ai curajul sa o faci happy