| alina2975 a întrebat:

Salutare la toți.Tot ce vreau e să mă înțelegeți.Am 14 ani.Din decembrie 2019 un băiat a început să mă placă, nu mi-a spus el personal însă am aflat de la alte persoane.Prin aprilie 2020 am început și eu să îl plac și i-am spus ceea ce simt pentru el însă a răspuns cu un cuvînt foarte urît.Am plîns o perioadă,i-am dat block,l-am dat uitării.Însă din septembrie l-am văzut iar și mam îndrăgostit din nou.Mie mi se pare că îi plăcea de mine(Mă dezmierda,îmi zîmbea, răspundea foarte frumos la storyuri,menționez că nu mă avea la follow dar se uita la toate storyurile). Însă cu vreo cîteva săptămîni în urmă o prietenă de a mea i-a spus că îl plac și a devenit foarte indiferent, mă evită de fiecare dată cînd mă vede, nici nu mă salută, nici la story nu se uită.M-am săturat să plâng.Ce să fac? De ce așa se comportă cu mine?
P.s:Nu vreau să aud replici de genul(Mai bine pune mîna pe carte ), eu învăț foarte bine și nu mă afectează deloc.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Baiatul asta isi bate joc de tine in cel mai nesimtit mod si o face si in mod direct. Cel mai bun sfat pe care ti l putem da este sa treci peste acest baiat si sa ramai focusata pe ceea ce iti place tie sa faci. Ai 14 ani, ai destul timp sa gasesti baieti care sa merite intr-adevar sa ai o relatie cu ei. Probabil are prieteni cu care rade de tine, cum se fac provocarile astea : Poti sa fii cu x pentru o luna? si el incearca sa te agate sau, e pur si simplu bataie de joc din partea lui, incearca sa te faca sa il placi si dupa se preface neinteresat. Tu plangi, el rade, regandeste situatia si alege sa faci ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine, succes.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu te place. De ce te mai chinui? Nu e singurul baiat de pe pamant.

| DarthNiger a răspuns:

La 14 ani nu exista iubire si lucruri de genul, o sa ai timp sa gasesti pe cineva cand o sa mai cresti si nu ar trebui sa lasi astfel de lucruri sa te afecteze pentru ca nu are sens.

| al0o0o0 a răspuns:

E un jeg.Repeta asta pana realizezi