| Tmcn a întrebat:

Bună, o prietenă are o dilemă:
La cor a cunoscut un băiat pe care nu îl simpatiza, dar l-a cunoscut, şi, părându-i-se de treabă, l-a adăugat în lista de mess.
După un timp, ea s-a îndrăgostit de el, mai ales că el îi dădea motive : vorbea frumos, îi făcea complimente, trimitea multe emoticoane drăguţe, i-a zis chiar că ar fi cu ea.
Acum două zile s-a despărţit de prietena lui şi era foarte supărat fiindcă i-a făcut şi nişte faze urâte. Prietena mea l-a sunat, a mai vorbit cu el pe mess, şi s-a ajuns la faptul că ea e îndrăgostită de cineva. el insista să afle cine e, dar la un moment dat a spus că speră să nu fie vorba de el şi să nu recunoască, fiindcă ar fi foarte complicat. Ea a minţit şi a spus că nu e vorba de el, dar nu poate discuta în acel moment despre persoana respectivă, iar el a zis că ar fi păcat să strice prietenia lor (în cazul în care era vorba despre el).
Eu chiar credeam că o place.nu pot să îmi explic comportamentul lui. Voi ce credeţi? Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| valentina345 a răspuns:

Nu cumva acea prietena esti u?batting eyelashes Pei ar trebui sa vezi cum se mai comporta baiatul ala si dupa aia ar trebui sai spunabatting eyelashes

| Tmcn explică (pentru valentina345):

Nu, nu sunt eu, incerc sa o ajut, vreau sa vad daca ce am aceiasi parere ca a altor oameni.

| Brody a răspuns:

Clar. Nu-i nimic in comportamentul lui. Tipul nu o place indeajuns de mult si incearca sa o evite frumos. Mai dati-va si voi seamahappy

| Nottelling a răspuns:

Hmmm... Nu chiar imi plac baietii "draguti".Cel mai des ei iti sparg inima [XD] (ti-o inrautatesc). Ii poti/poate spune lui ce simti/simte, nu ca dragostea tine mult oricum.Si este vreo problema sa fii/fie prieteni si dupa confesiune? Multe succese in orice cazwinking

| SanDARA22 a răspuns:

Heei ^^. Ceva asemanator mi s-a intamplat mie, comportament frumos multe. chestii, si cand il inrteaba cineva daca ma place spune ca nu.
Oricum,posibil sa se fi atasat de ea, daca baiatul seamana cu tipul din "povestea mea ", atunci. el o considera o prietena foarte buna si asa isi arata recunosciinta fata de ea ca ii este prietena.
Totusi prietena ta ar fi trebuit sa iti dea si alte detalii, daca mereu sta pe langa ea, i place sa zica glume in prizenta ei, daca o priveste in ochii.cu astfel de lucruri ar fi fost mai usor de dedus. Insa din moment ce a zis asta cu " nu vreau sa stricam prietenia"e clar ca in mintea lui era asa "ea ma place- eu nu o plac". totusi, daca sunt bunii prieteni ar putea avea o sansa, dar in nici-un caz prea curand. daca de abia sa desp de fosta lui, sa treaca peste. ale alea.eu spun sa nu-si piarda speranta.happyIntai sa mai astepte sa se mai apropie de el, sa-i fie alaturi. pentru ca el totusi din tot ce ai specificat tu o place dar nu destul incat el sa acepte o relatie cu ea. ^^ Decii pe scurt sa se apropie de el, sa fie atent la privirea lui, miscarile tot.Si cand ea va sta cu el si va simti "daa. simt ca ma place" atunci sa ii spuna.
>big grin