| Vaallyy999 a întrebat:

O sa ma întâlnesc cu o fată mai des, de vârstă mea, 18 ani. Șție ca imi place de ea și îmi tot zice ca sunt drăguț și că am suflet bun și de astea și a zis ca momentan rămânem prieteni și nu ar vrea sa piardă o persoana ca mine. Cu timpul as vrea sa fie ceva mai mult intre noi, cum sa fac sa ma placa? Complimente, și când ma vad cu ea sa ii duc chestii gen, ciocolata sau cadouri mici? Altceva?
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Helpme99 a răspuns:

Pai e simplu. Adica daca iti spune ca esti dragut ai destule sanse sa te combini cu ea.
Cand va vedeti bazeaza.te pe simtul umorului. Fetelor le place asta. Dar incearca sa creezi si momente romantice in care sunteti singuri undeva, in astfel de momente e cel mai bine sa faci primul pas. Sa nu ramaneti prea mult prieteni ca dupa nu mai scapi de friendzone.Deci ai grija si la asta.
Sa nu ai emotii. Sa fii increzator si stapan pe situatie, fetele adora si asta. Scoate.o la un suc, la o pizza, la o plimbare.
Sunt atatea posibilitati.
Daca o vrei, arata.i prin lucruri mici ca te implici pentru eawinking
Sper ca te.am ajutat

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu te arunca in complimente si atentii. Stai linistit dar nici sa o faci pe indiferentul. Acorda-i atentie si incearca sa descoperi ce ii place si sa o asculti. Fetelor le place lucrul asta. Cu timpul, daca vei fi langa ea in momentele potrivite, se va atasa de tine si poate va simti ceva mai mult. Dar tu fii ok acum, fa cum spune ea. Daca te misti mai mult si te grabesti o sa suferi si o sa strici si inceputul asta de prietenie. Zi merci ca nu ii esti indiferent.

| Kingsley a răspuns:

Pacat, pari a fi in friendzone din cele descrise.
E foaaarte greu sa iesi de aici. Dar... nimic nu e imposibil.
Trebuie sa ii castigi increderea in legatura cu faptul ca esti serios, si daca ati ajunge impreuna sa nu o sa va despartiti prea curand, chiar niciodata.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Pai a zis ca e o chestiune de timp pana se baga pe felie cu tine ca de placut e clar.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Maniere, fineturi, igiena impecabila, cultura generala si sa stii bancuri, sa o faci sa rada! o mangai finut, cate un pupic, o flaoare, o imbratisare si un sarut furat, etc.