| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Poate fi reparată o relație toxică? Adevărul e că nu sunt într-o perioadă bună cu prietenul meu.Și nu aș vrea să încheie relația..Am încercat să luăm o pauză, dar nu prea putem sta separați.

Răspuns Câştigător
| AndreeaAndy23 a răspuns:

Da. Stati de vorba, spuneti fiecare ce nu va convine in relatie, faceti unele compromisuri si va fi mai bine. Poate vor fi momente cand nu respectati compromisurile, dar daca in marea parte a timpului va intelegeti, eu cred ca va fi mai bine.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E putin confuza treaba... ori sunteti toxici unu pentru altul, ori nu puteti sta departe?

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce inseamna relatie toxica? Exista limite pentru lucruri pe care le puteti rezolva comunicand, prin terapie, sau doar prin despartire.

| Stonehard a răspuns:

Viata este scurta, tineretea trece repede. Daca simti ca nu e pentru tine, nu mai pierde vremea. Iti va parea rau mai tarziu.

| q2amyra a răspuns:

Daca există înțelegere și din partea lui, da. Acum depinde și la ce te referi când zici "toxic"

| razvanu439 a răspuns:

Eu am 3000 de km între mine și ea și tu vrei să iei o pauză?
Poate fii reparată dar nu cu distanța. Cu mai mult efort în a vă cunoaște mai bine unul altuia intențiile. Părerea mea.
Nu am o relație deloc toxică dar venind vorba de distanțe...hmm