| alex_6075 a întrebat:

Voi ce crede'ti dupa un an mai poti sa reiei o relatie (eu cu prietenul meu vrem sa luam o pauza de un an ) inca ma gandesc la asta dar as vrea mai multe pareri. Va multumesc (funda )

Răspuns Câştigător
| Ruxuletz a răspuns:

Ce prostie,draga mea, atata timp cat ti la persoana de langa tine,si el la tine,nu poti lua pauza,e adevarat ca simti nevoia sa iti revi, sa te mai relaxezi si etc...dar nu poti spune stop sentimentelor dintre voi si dupa sa le reiei, dragostea nu vine cand vrei si pleaca la fel. Asa ca stati si ganditi-va de 4000 de ori inainte sa luati o decizie,nu cred ca o relatie se poate relua dupa un an,de ce? pentru ca in timpul asta va puteti gasi pe altcineva, chiar daca acum ziceti ca o sa va asteptati. Cu siguranta daca va iubeati cu adevarat nici nu va trecea prin cap asa ceva, despartiti-va definitiv daca tot vreti asa... happy

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Într-un an se pot întâmpla multe!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e posibil asa ceva.Tot trebuie sa intretii relatia cumva in anul asta.

O sa suferiti la inceput, daca va iubiti, dar dupa 6-7 luni maxim n-o sa va mai pese unul de altul daca evitati sa va vedeti.

De ce sa ii dai sperante desarte celuilalt? Daca nu merge, despatiti-va definitiv.

Oamenii se schimba foarte greu.

| ignore a răspuns:

[poti so reiei daca vedeti ca nu puteti trai unu fara altu.dar intr-un an el sau tuh puneti intalni alte pers si sa incepeti o relatie cu ele si sa uitati relatia voastrawinking]

| nicol20 a răspuns:

Draga mea ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust deci asta depinde de tine bafta

| anaid a răspuns:

Sincer? Nu.
Este mult prea mare pauza.Un an o sa se transforme in o viata.

| Lacoste a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita.

| toxik a răspuns:

Da mai poti sa reiei o relatie, insa sentimentele pe care le aveti acum ar putea disparea. exista si posibilitatea ca dupa acest mare pas sa va apropiati unul de altul mult mai mult. happy

| nobody_4657 a răspuns:

Eu cred ca nu o mai poti relua. adica de ce s'o reiei? daca acum nu merge, peste un an nu va merge nici atat daca nu vorbiti si daca nu incercati sa va intelegeti unul pe altul. pe scurt, eu cred ca nu

| xAnDrAx a răspuns:

Daca luati o pauza de o luna da. dar de un an e prea mult. Poate ca daca nu mai aveti sentimente unul pentru celalalt si atunci de ce sa mai asteptati? Daca vreti sa va despartiti pai faceti acest pas nu asteptati un an. Poate ca in acel an o sa va gasiti pe altcineva...Bftwinking

| stelar99 a răspuns:

Nu, dar ati putea sa stati mai putin timp impreuna dar nu sanu va mai vedeti, sa va intalniti des, dar nu sa stati un an separat nu este bine, puteti face o pauza in alt fel adica sa va relaxati si sa iesiti...etc mai rar ca sa ai timp de tine, dar sa aveti si timp de voi aandoi

| adnreas09cta a răspuns:

Pai sa vezi beleaua dracu crezi ca o sa stea pe uscat? nooo, eu unu nu as sta mias cauta fata potrivita, eu zic sa aveti o discutie mai serioasa in cea ce priveste drumul fiecaruiahappy

| Deutzika_6261 a răspuns:

Chiar un an nu. Daca va iubiti rezolvati-va problemele, dar nu luati pauza, pentru ca in acel timp se pot intampla multe.Ori va rezolvati problemele si ramaneti impreuna ori va despartiti.Eu niciodata nu am fost de acord cu pauzele.Adica am mai tinut si eu, dar nu au niciun rost.Ori cu acea persoana ori fara, dar amandoua nu se poate.