| carollina a întrebat:

pot ramane insarcinata daca la al 2 nr el a atins penisul inaine sa puna prezervativul el zice ca nu a curs ca nu are nimic dar eu sunt ingrijorata de la lichidul preejaculator pentru ca atunci cand a rulat prezervativul l-a atins putin pe exterior cu mana, credeti ca e bine sa merg la farmacie si sa iau pilula de a 2 zi? sau nu e risc?, eram in a 4 zi dupa ce s-a terminat menstra

Răspuns Câştigător
| llllllllllll a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa fi ramas insarcinata, deoarece ar fi un mod prea simplu, si asa ar fi ramas toate fetele. Nu are rost sa iei pastila de a 2 a zi. Aceasta pastila se poate lua din momentul in care, prezervativul ori s-a rupt, ori a fost un contact neprotejat. Ceea ce la tine nu a fost nici una din astea. Nu are rost sa iei. Ai foarte mare grija cu pastilele de a 2a zis, deoarece sunt foarte periculoase, si din cate stiu trebuiesc luate " ca ultima sansa " si de vreo 2 ori pe an. Sanse sunt de a ramane insarcinata, dar foarte mici. Riscul de a ramane insarcinata exista mereu, mici sau mari. Chiar daca contactul seaul a fost protejat, sau neprotejat, riscuri sunt mereu.
Dar, ca sa fii tu linistita, fa-ti un test de sarcina, folosind urina de dimineata la aproximativ 14 zile de la contactul sexual.
Bafta!

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Stai linistita, nu ai cum sa ramai insarcinata in acest mod.

| llllllllllll a răspuns:

NUUU... nu lua pilula carollina pentru ca e periculoasa. eu m-am referit sa faci un test asa, pentru tine. Sunt sanse de 0. 1% sa ramai insarcinata. Asculta-ma ca nu e bine sa iei pastila de a 2 a zi pentru o chestie atat de mica. Stai linistita. Eu m-am referit asa pentru tine, sa te linistesti.
Te pup!

| carollina explică:

Geo09 daca e vb sa ajung la test mai bine iau pilula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiam posibilitatea este foarte redusa sa ramai insarcinata in acest caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu nu stiu ce sa iti spun. dar vreau sa imi spui daca poti ramane insarcinata desi nu ai ciclu deloc deci nu iti a venit miciodata poti ramane?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare? daca am scos-o la limita cand am facut-o neprotejat nu mi-am dat drumu in ea a curs pe cearcaf poate e posibil sa fii curs cateva picaturi poate sa ramana insarcinata