| anonim_4396 a întrebat:

Buna, poți ramane insarcinata daca si-a dat drumul in tine in prima zi de ciclu?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foooarte rar s-a ramas insarcinata in astfel de cazuri, sanse de 1-2-3%. Deci in principiu ar trebui sa n-ai nicio grija.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt șanse minime deoarece esti in timpul menstruatiei, dar sunt, mai exista cazuri de sarcina si la menstruatie fiind.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate ramane gravida pe ciclul.

| corbulalbrosu a răspuns:

D.p.d.v. stiintific si medical prima zi de MENSTRUATIE (deci NU de ciclu) este ziua care de fapt reprezinta in acelasi timp, prima zi a CICLULUI MENSTUAL, fiind SINGURA/UNICA ZI a ciclului menstrual in care formarea sarcinii este in proportie de 100% sau altfel spus... ABSOLUT IMPOSIBILA. (In orice situatie). Lipsa de cunostinte in privinta acestei probleme, a celor care au oferit raspunsuri este de-a dreptul... JENANTA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, poți. Dacă vei încerca în timpul perioadei fertile același procedeu, nu în prima zi a c.m.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Sunt riscuri mici de apariție a unei sarcini.

| Gofigi a răspuns:

Da

| Anca32 a răspuns:

Întotdeauna exista o șansă având în vedere ca sunt multe cazuri în care în timpul menstruației și cu contact sexual neprotejat s-a trezit cu o sarcina.

| Anca32 a răspuns:

Da mereu exista acest pericol mai ales cu contact neprotejat

| Tina4838 a răspuns:

Mai bine iei pastila de a doua zi si nu iti mai faci probleme