| smb a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca si-a dat drumul in tine in prima zi dupa ciclu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ovulaţia nu începe imediat după oprirea menstrei, clar!
Şansele sunt foarte mici de sarcină, 0, 01%.
Protecţia este cea mai bună.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata. Riscul e cu atat mai mare cu cat ziua contactului neprotejat e mai departata de prima zi de ciclu, adica cu cat menstruatia a durat mai mult.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poţi. Riscul nu este chiar atât de mare, dar există. Depinde de ciclul fiecărei femei în parte.

| JeSa a răspuns:

Nu este 100% adevarat, totusi trebuie intotdeauna sa fii prudenta cu tine de a te proteja, cu siguranta nu te va costa nimic.Bafta,pa!

| EUSIATIT a răspuns:

Cu siguranta NU dar ai grija ca peste 9 zile dupa ciclu incepe perioada,,, deci. restrictie sau fluturasi.

| lumylumy a răspuns:

Nu, nu se poate iti spun sigur asta!

| Darry a răspuns:

Depinde de ciclu... daca ciclul menstrual tine 3-4 zile, nu prea ai cum sa ramai insarcinata, daca ciclul tine 6-7 zile ar trebui sa ai grija si sa te protejezi.
De regula ovulatia incepe din a-7-a sau la elte persoane din a-10-a zi de la prima zi de menstruatie.

| slayer666 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa ramai dar in functie de felul in care se desfasoara ciclul tau menstrual exista si posibilitatea sa ramai insarcinata.
baftawinking

| cristibossu27 a răspuns:

Automat.nici nu incape discutie.

| midnight_2375 a răspuns:

Ovulatia are loc in zilele 10 11 12 13, din prima zi in care a menstruatia, adica in zilele alea poti ramane insarcinata, calculeaza-ti...

| simona_1150 a răspuns:

Nu! Pentru ca nu esti in perioada de fertilitate. Depinde cat tine la tine menstruatia. Dar eu, din cate persoane am auzit, au spus ca nu poti ramane insarcinata in primele zile de dupa menstruatie si inainte cu cateva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu da cred ca da