| samuelrockwer a întrebat:

Prietena mea a facut S*x cu prietenul ei protejat, dar dupa ce a ajaculat si-a scos prezervativul s-a sters putin si a mai bagat-o de 3-4 ori ))) a doua zi ea a luat contraceptie de urgenta de 72 de ore in caz de ceva, ea spune ca nu se stie daca a avut efect pastila, pentru ca doar a durut-o capul, si spune ca 2 zile sau 3 la rind avea un fel de lichid ii curgea pe chiloti (alb-rosu), ea crede ca asa s-a eliminat pastila ca nu a avut efect ca nu a nimerit sperma in vagin voi cum credeti? Are 10 zile de cand a luat pastila si azi ea mi-a spus ca o dor sanii cand ii atinge cum credeti e de la pastila sau ca ii cresc sanii apropo are 16 ani, si nu are cum sa fie de la ciclu ca ea a zis ca ciclu trebuie sa-i apara pe 14-15 ianuarie sau mai devreme.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care menstruatia urma sa se produca in jurul datei de 14-15 ianuarie, reiese ca ovulatia ar urma sa se produca in data de 1 sau 2 IANUARIE, astfel ca ca prietena ar putut sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca ar intretine sex cu EJACULAREA SPERMEI IN VAGIN care sa se fi produs in zilele de 28, 29, 30, 31, 1. Din cele spuse de tine reiese ca sexul a fost intretinut cu 10 zile in urma probabil imediat dupa terminarea menstruatiei, adica intr-un moment in care formarea sarcinii a fost ABSOLUT IMPOSIBILA iar folosirea pastilei de a 2-a zi ABSOLUT INUTILA, pe baza afirmatiei tale : ''Are 10 zile de cand a luat pastila si azi ea mi-a spus ca o dor sanii cand ii atinge...'' In concluzie, poti sa-i transmiti prietenei tale CA ESTE ABSOLUT IMPOSIBIL ca in uterul ei sa se fi format si sa existe o sarcina, iar referitor la acele stari mai deosebite/aparte si in privinta durerii aparuta in masa sanilor, respectivele efecte si stari sunt provocate de catre hormoni, atat cei din pastila folosita cat si cei proprii care interactioneaza si genereaza dereglarile hormonale din intregul organism. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

E greu sa iti dai cu parerea sau sa stii sigur daca poate sau nu sa fi ramas. Cel mai bine isi ia un test de sarcina si vede singurica daca a ramas sau nu.

| anonim123453313 a răspuns:

Deci eu cred ca innebunesc laughing La 16 ani ea face sex? La 16 ani pe ala il mananca in c*r sa o mai bage si neprotejat, de ce a facut treaba asta?

| samuelrockwer explică (pentru anonim123453313):

Buna! Pe mine ma judeci? Pe mine ma intrebi? Nu eu am pus-o sa se f**a treaba ei cu viata ei.

| anonim123453313 a răspuns (pentru samuelrockwer):

Bună! Nu te judec pe tine dar tu trebuie sa ii spui sa se trezeasca la realitate