| monyk a întrebat:

prietena mea a fost cu un baiat 2 luni, dar au vorbit ca amici in fiecare zi la telefon 7 luni, el a fost plecat in Germania iar ea la asteptat pana a venit, iar acum ea l-a intrebat daca tine la ea, iar el i-a zis ca tine, apoi el a fost la ea la scoala si ea era cu un coleg, statea de vorba, el a vazut-o, apoi seara a sunat-o si el i-a zis ca are prietena, atunci ea i-a zis sa o lase in pace dar el nu a vrut sa se desparta de ea, ea nu intelege ce e cu el, daca are pe alta de ce o mai cauta si nu vrea sa se desparta de ea, credeti ca el i-a zis ca are pe alta pentru ca ii era ciuda ca a vazut-o cu altul ca statea de vorba, poate ca el a interpretat gresit, voi ce credeti, tine la ea din moment ce tot o cauta si nu o lasa in pace, eu cred ca din cauza ca ea a vb cu acel baiat. el i-a zis ca e cu alta, dar voi ce credeti, vreau sa o sfatuiesc si nu stiu ce sa ii mai spun, vreau sa stiu parerea voastra, tine la ea oare sau nu? Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monika, spune-i prietenei tale sa nu mai puna totul la suflet, sa nu ii mai ceara explicatii si sa lase timpul sa decida totul.Sa nu isi mai stoarca creierii incercand sa inteleaga ce se intampla, oricum nu va reusi.Am mai spus si o sa spun ori de cate ori va fi nevoie:cateodata, barbatii sunt niste magari.

14 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da probabil ca a interpretat gresit cand a vazut-o cu altul si de aceea i-a zis ca are prietena
spune-i prietenei tale sa vb cu el, sa ii spuna ca acel tip cu care a vazut-o nu era decat un coleg si poate asa se va schimba situatia...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa aiba o discutie serioasa cu el, sa vada exact care e situatia.

| M.J. a răspuns:

Eu cred ca a interpretat gresit ca a vazut-o cu altul. sp prietenei tale sa vb serios cu el si sa ii sp adevarul:are pe alta sau nu? si daca da, de ce o mai cauta pe ea?

| r8driver a răspuns:

Esti avocata prietenei tale, vreau sa fii si a mea. Avocata bineanteles.

| r8driver a răspuns:

Domnisoara avocata cunoasteti pe cineva care ma poate anvata sa trimit mesaje private.

Răspuns utilizator avertizat
| Andruza a răspuns:

Eu cred ca mai bine colega ta iar spune mai bine pa si sa o lase inpace, iar daca ea nu vrea sa ii spuna daca ea sau cealalta

| clawss a răspuns:

Da, eu cerd ca tine la ea! Ar trebui sa il puna pe baiatul respectiv sa aleaga pe ea sau prietena pe care el zice ca o are. Daca el o alege pe prietena ta bine, dar daca nu, sal ignore chiar daca o va mai cauta!

| lolfashion a răspuns:

Nu cred ca el are prietena, cred ca era putin gelos si vroia sa se amuze putin. Iar acum si-a dat seama ce greseala colosala a facut si ce fata a pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare pueril motivul, te-am vazut vorbind cu cineva si gata inseamna ca ai pus-o, nu tine la ea dar este gelos, este o caracteristica care nu-i face cinste, va avea probleme cu el, n-are nici o prietena, face pe nebunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai monik voi tineti la toti si la toate. da vreti fidelitate, si stiti ca nu se poate, si fete si baieti, fiindca nu vreti.asa ca ardetio natural si golaneste, care pe care, ca asta va e generatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-ar tine dar poate ca el nusi poate controla gelozia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii place de ea dar de ciuda i-a spus asta

| iubireanueoiluzie_4287 a răspuns:

Eu cred ce este doar gelos din cauza tipului aluia.si ca a inventat relatia dintre el si alta pentu ca credea ca ii cu ala sau ceva in genu. oricum cine stie la ce so fi gandit ala...Succes