| Darius1998 a întrebat:

Prietena mea cu care am avut o relatie de aproape 2 ani tocmai s-a despartit de mine pentru un alt baiat si nu pare sa ii pese ca eu sufar mult. Totul parea ok, in noaptea de revelion ne-am sarutat la ora 00:00 si ne-am spus ca ne iubim, iar dupa 20 de ore imi zice ca vrea sa ne despartim ca a inceput sa se gandeasca la alt baiat. Ziua urmatoare l-a sarutat. Eu acum sufar iar ea imi spune ca e fericita cu el... Cum sa trec peste? Nu pot accepta ca se intampla asta. Vreau sa mentionez ca a fost o relatie foarte serioasa si nu ne-am inselat niciodata unul pe celalalt.dar de cand ne-am despertit ea nu regreta nimic, a dat cu cu piciorul in relatie peste noapte. Eu i-am fost alaturi mereu. Ce sa fac acum?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa o lasi cu noul iubit si tu sa-ti gasesti o noua iubita.

| ywar a răspuns:

Las-o, nu o mai cauta si asta e cea mai buna palma. I se va infunda cat de curand. Toti avem misiunea noastra aici pe pamant si sortitul / sortita noastra, asa ca nu merita sa te necajesti. Gaseste pe cineva interesant pentru care nutresti niste sentimente de prietenie. Este cea mai nobila "razbunare". Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i fi alaturi in continuare! Daca tot ai fost prost, fii si tu pana la capat. Poate cu ocazia asta afli si ca te-a mai inselat in cateva randuri, ca e clar ca o cunosti foarte bine din moment ce tu nu ai banuit absolut nimic si te trezesti, peste noapte, ca e cu altul.

| En3Rgi a răspuns:

Simplu trebuie sa treci peste. Daca vorbesti serios ca ai stat 2 ani cu ea si sa iti faca asa ceva peste noapte? E panarama frate...mai ales ca nu sufera.Ca ma enerveaza.E parasuta.Trebuie sa ii faci ceva, nu cunosc situatia ta sa iti dau sfaturi. Oricum nici sa nu te gandesti sa te impaci cu ea.Trebuie sa ii arati sa nu suferi.Intr-un caz fericit ai putea sa te combini cat mai repede cu alta si sa treci pe langa fosta cu actuala.O sa ii fie ciuda.Altceva nu prea pot sa zic.Trebuie sa o uiti asta e clar. Daca ei nu ii pasa de tine de ce sa iti pese tie de ea? Uit-o.Cauta o fata care tine cu adevarat la tine.

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Plateste cu aceeasi moneda. Nu arata ca suferi, indiferenta ta o va face sa vada ce a pierdut. Se vede ca este imatura daca face asa ceva. Si daca va veni din nou la tine, sa nu o ierti. Va fi ca o palma pentru ea si va regreta amarnic. Iar tu incearca sa treci peste, stiu ca e greu, dar fete mai sunt cu miile! Sper ca ti/am fost de folos. Capul sus si multa bafta!

| 4psiho a răspuns:

Darius, trebuie să înțelegi că dragoste cu forța nu se poate. Sau se poate, dar se numește viol.
Așa că adună-te și treci peste, eventual fă un ritual de înmormântare a relației cu fosta prietenă. Îți spun în privat cum să faci. happy