| nicoleee30 a întrebat:

prieteni!:* Eu si prietenul meu am facut dragoste fara prezervativ. Am inceput actul, si dupa ceva timp iubitul imi spune sa ma dau ca vine. M-am dat si dupa vreo 10-15 secunde a ejaculat happy. Sunt posibilitati foarte mici sa fii ramas, nu? Sunt undeva spre 0, pentru ca am mai facut fara si am iesit cu cateva secunde dupa ejaculare si nu am ramas insarcinata. Va rog spuneti-mi ca nici de data asta nu ii nimic si ca pot sta calma. Mie menstruatia trebuie sa-mi vina undeva in jurul datei de 10 decembrie, poate cu o zi mai devreme sau cu vreo 3 dupa 10. Mie imi vine regulat intotdeauna si de putine ori mi-a intarziat dar in fiecare luna mi-a venit. Dau funda pentru cel mai bun raspuns si voturi pentru restul. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Diana_Oana_1991 a răspuns:

Un barbat elimina o mica parte din spermatozoizii inainte de ejacularea respectiva dar sansele sunt infime sa ramai insarcinata de la asa ceva, cam de 1 la un miliard. Oricum incearca o alta metoda de protectie impotriva unei sarcini nedorite deoarece,, feritul,, nu este sigur si necesita un autocontrol extrem de mare din partea lui, iar daca o data,, il scapa,, atunci sansele de a ramane cresc considerabil. Succes

| nicoleee30 explică (pentru Diana_Oana_1991):

Tu esti norocoasa care va primi funda din partea mea! A fost cel mai complex raspuns. Si noi folosim in aproape cazurile prezervativele Durex insa de data asta am ramas fara, dar pentru linistea mea de acum inainte nu o voi mai face fara. Multumesc mult de raspuns! :*

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic totuşi să te protejezi de acum încolo. Dacă nu eşti tocmai sigură, fă-ţi un test de sarcină.

| relian a răspuns:

Tu nu folosesti metoda calendarului? Ai spus ca ai un ciclu regulat asa ca nu vad de ce te feresti tot timpul. Facind asta nici nu iese un sex asa pe masura. Avind un ciclu regulat imparti zilele in 3 sau lasi o marja mai mare la mijloc si doar atunci faci cu prezervativ, ori nu faci deloc, ori te feresti asa cum zici.In acele zile de mijloc chiar de spui tu ca te feresti nu ai siguranta aia de 100% si cum spunea cineva pe aici inainte ca el sa ejaculeze mai exista si o scapare fara sa simta.Tu pina acum te-ai ferit dar ai avut si noroc sa stii.De ce ai avut noroc? Pentru ca in acea perioada de mijloc cum ziceti voi doar intgr-o singura zi ovulul poate fi fecundat si in acea zi doar citeva ore.Deci se merge pe noroc.Foloseste calendarul si nu mai stai sa te feresti stai ca ramai bla bla.Ce trebuie sa stii data cind iti vine menstruatia si de atunci incepi sa numeri si stii faci atitea zile fara sa te feresti ca nu ramai 100% si dupa urmeaza zilele in care ai putea ramine si atunci te protezeji cumva dupa care urmeaza iar relax zilele in care faci iar fara problem pina iti vine o noua menstruatie.Simplu si senzatii placute nu fereala nu frica si alte chestii.In cazul tau te asigur calendarul va functiona 100% fara problem.Bafta si dai bataie inainte daca treaba merge.

| Oana92 a răspuns:

Scuze ca iti spun, dar esti inconstienta! Si nu, nu o sa-ti spun ca nu ai sanse sa ramai insarcinata, de fapt ele chiar exista, chiar daca sunt mici! Nu va inteleg, preferati sa stati cu frica, sa luati pastile de a2a zi si sa va cumparati teste de sarcina lunar decat sa folositi un amarat de prezervativ?

| FadetoBlack a răspuns:

Da, ești însărcinată deja. Fă-ți griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e. O sa ai gemeni.

| Elly7890 a răspuns:

Dar daca vrei sex fara prezervativ si placere maxima du-te la ginecolog sa iti dea anticonceptionale si vei fi linistita!

| BlueButterfly1970 a răspuns:

Nu o sa ramai insarcinata, fii sigura..Staii linistita de la o simpla treaba nu se ramane insarcinata 1, 2. happy Funda?big grin

| nicoleee30 explică (pentru BlueButterfly1970):

Iti multumesc frumos de raspuns, as vrea tare mult sa-ti dau funda, dar deocamdata nu pot da decat la o singura persoana. Imi pare rau, raspunsu tau e foarte bun si m-a linistit. Multumesc din suflet si bafta la strans funde incontinuare! :* happy

| Mihaila_Ionut_1992 a răspuns:

Nu esti insarcinata 100%

| xcristYx a răspuns:

Fa testul de sarcina... si vezi cel mai sigur dar eu nu cred... ca o sa rami big grin fundabig grin

| nicoleee30 explică (pentru xcristYx):

Mersi frumos de raspuns. As vrea sa-ti dau funda, dar nu pot decat unei singure persoane si na..imi cer scuze happy Oricum sfatul tau e unul foarte bun! Multumesc :*

| Deeiutsa a răspuns:

Fa un test de sarcinahappy

| GabrielIg a răspuns:

4 zile inainte, in perioada ciclului si o zi dupa este perioada fertila in care poti deveni mamica, restul zilelor puteti sa nu mai iesiti din dormitor decat sa beti o cafea pentru mai multa energie tongue.

| Vix999 a răspuns (pentru GabrielIg):

Nu stiu de unde ai auzit tu aberatia asta dar te rog informeaza-te mai bine inainte sa "dai sfaturi". Se poate ramane insarcinata oricand ...chiar si in timpul menstruatiei! Nu exista perioada fertila sau infertila ci doar perioade cu fertilitate mare si cu fertilitate scazuta.

Barbatul nu elimina o mica parte de spermatozoizi inaintea ejacularii. Acel lichid are rolul de a lubrifia si POATE sa contina spermatozoizi daca barbatul a ejaculat candva inainte de actul sexual. Deci da, se poate ramane insarcinata folosind metoda asta si sansele nu sunt absolut deloc 1 la un miliard. Eu de exemplu cunosc 4 persoane care FIX ASA au ramas insarcinate.

| littbia15le a răspuns (pentru GabrielIg):

Are dreptate Vix999, perioada cu fertilitatea cea mai mare este la a 14a zi dupa menstruatie, cand e eliberat ovulul. Oricare zi in afara de asta, are o fertilitate mai scazuta. Este posibil sa ramai insarcinata oricand, asa cum este posibil si sa ai menstruatie peste sarcina, dar sansele sunt foarte mici ca asta sa se intample. Poate nu chiar de 1 la un miliard, dar sunt sanse mici happy Si inainte sa contraziceti, consultati un manual de fiziologie cls a 11awinking

| littbia15le a răspuns (pentru Vix999):

In legatura cu acel lichid preseminal, da, poate contine spermatozoizi, dar nu doar daca el a ejaculat candva inainte de asta.E posibil si in functie de gradul de excitatie etchappy Nu conteaza cate persoane cunosti tu, statisticile spun ca 2 persoane din 10 raman insarcinate in felul acesta, deci, imagineaza-ti tu..care sunt sansele happy. daca tu cunosti 4 persoane, inseamna ca au fost cele 4 din 20 de norocoase sa li se intample tocmai lor.Dar asta tot nu inseamna ca sansele sunt mari sa se intample, sau ca studiile efectuate in domeniul asta si toate statisticile, mint!

| Crazyyyy a răspuns:

Nu prea sunt sanse. Pentru " linistea" taa, fa un test de sarcina. Succeskiss

| nicoleee30 explică (pentru Crazyyyy):

Iti multumesc de raspuns! :* Este unul foarte bun, dar nu cred ca voi recurge la testul de sarcina deoarece sunt aproximativ 100% sigura ca nu sunt si oricum raspunsurile voastre m-au calmat. Mersi!