| LILLYYY a întrebat:

Buna prieteni, mă simt într-o situație foarte stupida (dacă o pot numi astfel). Cu cîteva saptamîni în urmă am cunoscut o persoană. Am inceput să ieșim împreuna, mi-a propus să fiu prietena lui dupa care am spus da. Totul era frumos, plimbari, mesaje de dragoste... Dupa care 2 zile niciun semn de viața din partea lui. Sunam nu raspundea, nici la mesaje. Ca mai apoi dimineața sa primesc din partea lui un astfel de mesaj ""scuze te rog frumos pentru comportamentul meu, nu mai pot sa văd cum stai si incerci sa primești răspunsuri da eu nu te pot iubi... Am incercat dar nu imi iese... Imi pare foarte rau meriți ceva mai bun ca mine"și cam atat. Eu acum ce mă fac cu bagaju de sentimente, chiar sunt atît de rea? În orice caz draga Sergiu iți mulțumesc din suflet pentru clipele frumoase alaturi și iarta-ma daca am greșit cu ceva. Și oricum doare enorm demult

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Poate că era rănit, amorțit sufletește din cauza unei alte relații.Mai bine roagă-te să te ajute Dumnezeu să găsești pe cineva cu care El crede că ai putea avea o căsătorie feiricită.Nu cred că ai greșit cu ceva.roagă-te și ca El să-ți vinedece și elibereze sufletul de sentimentele pe care le ai acum.

| Kaℓi a răspuns:

Poti aprecia ca macar a fost onest si s-a retras dintr-o relatie care nu ar fi avut sanse sa mearga, si a facut-o inainte sa va implicati prea mult.
Si cu "bagaju de sentimente" faci ce se face cu orice bagaj: despachetezi totul, cureti ce trebuie curatat si pui totul la loc, pana la urmatoarea calatorie.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldandSilver a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, stiu, prima iubire nu se uita niciodata (daca a fost prima iubire), incearca sa mai vorbesti cu persoana respectiva daca se poate si sa iti cauti pe altcineva!

| doctorul71 a răspuns:

Da-l dracu... NEXT!

| Protopopescu_Cristi_1993 a răspuns:

Tu nu ai gresit cu nimic.Baietii sunt asa...se satura repede(stiu pentru ca sunt baiat...dar nu sunt asa). Oricum poti sa incerci sa-ti faci alt iubit ca sa te simti mai bine. Oricum pari de treaba.