| llovethesky00 a întrebat:

Prietenul meu are 24 de ani, iar eu 19..si eu am fost obisnuita cu fostii,sa ma caute mai mult ei,sa vorbim foarte des,sa ma alinte, sa-mi raspunda repede la mesaje, sa imi dea cate un pup la fiecare mesaj etc. dar cu el nu e mereu asa..si m-am obisnuit cu ceilalti? ma alinta si el,dar nu mereu, mai ales cand e la munca. vorbeste sec, sau uneori nu ma suna asteapta sa il sun eu sad...in ultimul timp asa face, dar imi spune ca ma iubeste, si cand vorbeste sec ma gandesc imediat ca are pe alta, de vorbeste asa..in fine. oare sunt eu prea exgerata?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar tu nu il tratezi la fel? Discuta cu el situatia sa scapati de inhibitii.

| llovethesky00 explică (pentru mgtow):

Prima data il tratam asa.dar nu asa exagerat ca el...

| CoquineNoire a răspuns:

Ai fost educata prost.
e timpul sa fii pusa la punct de gagiul asta, sa te transforme dintr-o printesa razgaiata in sclava lui care ii cerseste atentia.

| llovethesky00 explică (pentru CoquineNoire):

straight face vrei sa spui ca sunt rasfatata si alintata, m-am obisnuit eu cu binele?

| llovethesky00 explică (pentru CoquineNoire):

Vrei sa spui ca sunt eu prea razfatata si alintata.m-am obisnuit eu cu binele? happy Exagerez prea tare?

| llovethesky00 explică (pentru CoquineNoire):

Scuze. nu imi arata raspunsurile, de asta am trimis de 2 ori

| Oana92 a răspuns:

Omul ala are dreptate! Daca e la servici nu poate sa vorbeasca ''normal'' cu tine, nu poate sa te alinte, poate are treaba, poate are un sef sever, etc. Tu ai putea sa te pisicesti la telefon daca ai avea un profesor pe scaunul de langa tine, ai putea sa il alinti si sa vorbesti dulce cu el cand parintii ar fi langa tine, il alinti si ii declari iubirea cand sunt prietenii tai langa tine? Acum sincer...ce zici tu e dovada de imaturitate!

| Alcyon a răspuns:

Nu-l mai suna cand e la munca! O fi ocupat si tu il deranjezi cu telefoanele. O sa te angajezi si tu si o sa vezi cum e, cand sta patronul cu ochii pe tine. Probabil ca numai de pupici nu-i arde in acele momente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca pana acum ai stat numai cu baietei disperati sa-ti faca pe plac pentru ca... sex. Da, e normal sa se comporte asa, de la o varsta incep si baietii sa aiba capul pe umeri si sa fie mai cerebrali. Bine, unii baieti...

| kandaraki a răspuns:

Pai cu totii e diferit, faptul ca tu te-ai obisnuit cum a fost cu fostii tai e rau, o sa pierzi pe viitor in relatii daca te vei baza pe faptul cum au decurs si ce au inclus fostele relatii, de aia si se numesc fosti - fiindca tin de trecut, viitorul conteaza, + daca e mai indiferent baiatul nu inseamna ca gata, ar trebui si tu sa dai din coate sa faci ceva pentru el, in cuplu sunt doi, succes

| Șurubelniță a răspuns:

Esti exagerata rau. Gandeste-te si tu ce chef poate avea omul la munca...iti zic eu : 0. Nu-l poti invinui pentru asta, nu e robot. Nu cred ca ai mai avut pana acum prieteni care lucrau din cauza asta esti nemultumita de faptul ca nu iti acorda importanta pe care o vrei, ca nu iti da "pup" de parca ai muri daca nu ar face asta...
Cu alte cuvinte ai fost obisnuita sa fii rasfatata, sa ai parte doar de tipi care au fost in limba dupa tine si care ti-ar fi supt tocul daca le-ai fi cerut asta (daca nu cumva au si facut-o la propriu, ca la figurat deja e clara treaba...).
Mai pe scurt, ai avut mai multi catelusi decat prieteni. Iubitul tau actual nu e asa si se pare ca lucrul acesta te deranjeaza destul de mult. Omul isi vede de treaba lui dar isi face timp si pentru tine ceea ce e ok, nu poti sa ai pretentia ca tu sa fii centrul universului sau, sa lase balta toata munca doar ca sa iti raspunda la mesaj cu un "pup"...asta ar fi penibil rau de tot.
Ai putea sa-l apreciezi putin mai mult, nu sa fii nemultumita de niste chestii copilaresti. Daca vrei neaparat pupaturi si alintari, spune-i omului sa incerce macar sa fie mai dragastos, daca nu poate, asta e, mai cauta-ti un nou catelus, sunt convins ca-ti vei gasi unul destul de repede.

| DulceLup a răspuns:

Daca te-ai obisnuit cu fostii, atunci de ce nu ai ramas cu unul dintre ei?

| DulceLup a răspuns:

Te crezi cam importanta. unul dintre cei care te tot cautau poate chiar te iubea cu adevarat.