| Elizaa3006 a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine deoarece a spus ca relatia nu mai e ca la inceput si nu mai simte ce simtea pentru mine. Ce sa fac sau ce argumente sa ii aduc ca putem rezolva problemele impreuna? El vrea sa o termine si nu intelege cand ii zic ceva

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Si tu nu te bucuri ca ti-a zis asta? Ce te-ai fi facut cu el in viitor,daca el e asa lasator si nu lupta pentru ceea ce are? Fii sigura ca si alta fata daca isi va gasi tot asa se va plictisi,ii va spune la fel si aleia,si va ramane singur cam toata viata. Daca nu a fost multumit cu relatia voastra, n-o sa fie multumit cu nici o alta relatie, pentru ca el asa considera relatiile, fara valoare, fara farmec.Nu-i mai da nici un argument, arata si tu ca nu-ti pasa. Spune-i ca-i respecti decizia si nu il poti obliga sa stea cu tine daca el nu mai vrea.Asta o sa il doara mai tare, decat daca te milogesti la el sa mai ramaneti impreuna.Succes!

7 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Singurul răspuns inteligent pe care i-l poţi da este :"esti sigur că asta vrei?" şi dacă raspunde afirmativ, îi spui ca e în regulă şi din momentul ăla nu te mai uiţi înapoi.

| Elena2106 a răspuns:

Trebuie sa ii dai timp sa ce gandeasca incearca sa ii propui sa faceti o pauza de 2 saptamanii sau cat crezi tu. Acum depinde de ce varsta aveti de cat timp sunteti impreuna si mi.ar face placere sa pot sa te mai ajut aici ai SnapChat-ul meu Elenaellie4 *Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns:

Ce crezi ca ar putea intelege un om care nu mai vrea o relatie cu tine?
Lucrurile astea nu se rezolva cu argumente logice.
Tine de instinct, de suflet si de cum simti sau nu pentru un om.
Daca nu mai vrea, accepta ideea si pace.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Pai nici tu nu intelegi cand iti spune el, vad ca a fost clar scurt si la obiect.
Ti-a dat si explicatii sa nu fi prea confuza.
Daca tu simti ceva pentru el nu insemna ca mai simte si el.
Nu prea ai ce face decat sa accepti situatia.

| kandaraki a răspuns:

Pai sa o termine si gata, sa nu o omoare!

| SG1995 a răspuns:

Daca e pornit asta e, pe semne are pe alta deja.