| Sanra_Sandra_1998 a întrebat:

Hey! Astazi am o saptamana de cand eu si prietenul meu nu mai suntem impreuna deoarece mi-a zis ca trebuie sa facem o pauza pentru ca nu mai are timp sa ne vedem...El mi-a spus ca o sa continuam relatia dar momentan pana isi rezolva problemele nu are timp de o relatie si o sa ramanem foarte buni prieteni insa el nu mi-a mai dat nici un semn de luni... Oare nu mai vrea sa vorbeasca cu mine niciodata? Va rog ajutati-ma tin foarte mult la el si nu vreau sa se ajunga la o situatie in care el sa nu imi zica ceau! Va rog nu luati in gluma si tratati cu multa seriozitate si si siceritate!

Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Madeline33 a răspuns:

Sa luati o pauza nu inseamna sa nu mai vorbiti deloc. O pauza intr-o relatie nu inseamna o pauza si in a va descoperi unul pe celalalt, chiar doar ca si prieteni. Si chiar daca este ocupat, serios acum, 5 minute nu-si gaseste el pe zi sa te sune macar de-un "Ce-ai facut azi? Noapte buna."?
Sa spunem c-a fost saptamana asta ocupat insa daca va continua asa, inseamna ca el n-a vrut doar "o pauza" si atunci va trebui sa discutati si sa-i spui problema ta, sa-i ceri niste explicatii. Si, chiar daca ti-e teama, cere-i sa fie sincer cu tine, chiar daca adevarul doare. Comunicarea este elementul cheie intr-o relatie, de orice fel ar fi ea.
Bafta.

| Sanra_Sandra_1998 explică (pentru Madeline33):

Saptamana asta nu am prea vorbit, dar aseara i-am dat mesaj si l-am intrebat daca il pot suna sa vorbim si a zis ca da, iar cand am vorbit cu el era bucuros sa ma auda chiar daca nu am vorbit saptamana asata...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El a fost corect cu tine, dar numai pe jumatate. Ti-a spus ca doreste o pauza pentru ca nu mai are timp pentru tine, dar nu ti-a spus cui ofera el acest timp care iti era tie destinat. Oricum, nu dispera, sigur se va intoarce la tine, atunci cand el nu va mai avea alte variante.

| NameHarris a răspuns:

Vei astepta degeaba a vrut sa se desparta de tine fara sa te faca sa suferi.

| anyry a răspuns:

A vrut sa se desparta de tine si nu stia cum sa-ti zica fara sa nu suferi. Daca te iubeste o sa se intoarca la tine.

| georgianageo13 a răspuns:

Buna.Incerca macar sa il suni si sa ii ceri niste explicatii. Nu cred ca cineva care chiar tine la tine te-ar lasa balta. Si daca nu te mai vrea inapoi inseamna ca nu te-a iubit. Fara suparare.

| Melly98 a răspuns:

Pauzele nu sunt bune, pentru ca iti dai seama ca poti traii si fara partener. Dai si tu timp ti-a zis ca are probleme lasa-l sa le termine. "Daca ti la cineva lasa-l sa plece, si daca se va intoarce vei stii ca e al tau."