| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Puteti sa imi spuneti cateva semne care arata ca te place un baiat?

Răspuns Câştigător
| EmilyCollins a răspuns:

Te place dacă...

• Nu poate să te privească în ochi şi se bâlbâie atunci când vorbeşte cu tine.
• Obişnuieşte să stea lângă tine la ora de mate şi "din greşeală" îţi atinge picioarele pe sub bancă.
• Roşeşte atunci când picioarele lui le ating pe ale tale.
• Te ignoră atunci când prietenii lui sunt prin preajmă. Însă nu o lua personal. Face asta pentru ca ceilalţi să nu-şi dea seama că te place.
• Încearcă să spună tot felul de bancuri ca să te facă să râzi.
• Poartă acea bluză verde care se asortează cu ochii săi atunci când ştie că se întâlneşte cu tine. Iar când îi faci un compliment, minimalizează intenţionat: Ce? Chestia asta veche?
• Îţi cere numărul de telefon şi te sună / iţi dă un SMS atunci când promite că o va face.
• Îţi dă şi ţie una dintre căştile de la iPod în drum spre casă.
• ...şi te lasă să treci peste Green Day pentru a ajunge la chestiile pe care le-a pus pe iPod special pentru tine.
• Ascultă cu atenţie ceea ce spui şi nu îşi aruncă privirea către alte fete de lângă tine.
• Uită-te în ochii lui. Dacă pupilele sale se lărgesc înseamnă că este îndrăgostit lulea de tine. Dovedit ştiinţific!
• Face glume pe seama ta sau încearcă să te enerveze. Vrea să îţi atragă atenţia – cu orice preţ!
Fundaaa?

8 răspunsuri:
| TuPeistU a răspuns:

Cand ii se scoala ****...

| Anonima264 a răspuns:

Intreb deoarece am in clasa un coleg care cred ca ma palce, dar nu sunt sigura!

| Meineherz a răspuns (pentru Anonima264):

Simplu,atunci cand te uiti la el, se uita brusc in alta parte, dupa care din nou iti cauta privirea sa vada daca te uiti la el si tu la fel.

| Anonima264 a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, deci ma place!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- dacă vezi că vrea să ți-o tragă, e clar că te vrea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa te duci direct la el, si sa-l intrebi scurt si la obiect: De ce te uiti asa la mine? Daca iti place ce vezi, zi repede, ca eu mai am si alta treaba...

| SakonSIUkon a răspuns:

De acord cu efemer CURAJ NENElaughing/

| Justrollin a răspuns:

8------