| Leutzzu a întrebat:

sa incep cu inceputul mie imi place de o fata acum vreo saptamana i-am spus ca o plac da faza este ca i-am zis razand iar ia m-a refuzat apoi peste o saptamana mi-a spus ca m-a refuzat pentru ca a crezut ca glumesc si mi-a zis ca daca ai dovedesc ca chiar nu am glumit o sa zica da. Eu am mai incercat sa ai dovedesc doar ca ea sta mereu cu prietenele ei si imi este rusine sa o fac de fata cu prietenele ei va rog cate mai multe pareri as vrea in special parerea unei fete dau fundaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| bobo450 a răspuns:

Si ai grija sa nu pari disperat sau agitat si sa nu te balbai. Ca sa nu te faci de ras. Uite si niste sfaturi bonus:
Pai, ai putea incepe sa vorbesti cu ea. Sa va imprieteniti, sa o faci sa rada, dar sa nu fii foarte insistent, fiindca e ...ciudat.Pe urma o intrebi daca i-ar placea sa iasa cu tine la un film, picnic, plimbare cu bicicletele etc. Acolo, din nou, trebuie sa o faci sa rada, sa o intrebi lucruri despre ea ( fetelor le place sa vorbeasca despre ele ), dar din nou, sa nu exagerezi cu intrebari idioate. Trebuie sa o faci sa se simta relaxata, comfortabil, deoarece, atunci cand o fata iese cu un baiat, de obicei, vrea sa se simta cat mai comfortabil, fiindca sunt unele momente cand se aseaza o liniste ciudata, in care niciunul nu mai stie ce sa zica, si incepeti sa va uitatii unul la altul, rugandu-va ca celalalt sa spuna ceva. Pe urma, o poti intreba daca vrea sa o conduci acasa. Daca zice ca da, o conduci, iar cand ajungeti in fata casei/blocului ei, o poti intreba daca s-a simtit bine... daca zice ca da si incearca sa prelungeasca minutele, nevrand sa intre in casa, te poti apleca USOR, incercand sa o saruti. Daca vezi ca se apleaca si ea in fata, inseamna ca si ea vrea. Prima intalnire conteaza mult, deci, noroc. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

2 răspunsuri:
| JustMe6378962 a răspuns:

Pai dupa scoala e cel mai bine. Eu zic sa o saruti, fiindca asta e simbolul iubirii. Sau pana atunci, ii mai poti aduce flori, ciocolata, noua fetelor ne place cand baietii sunt atenti cu noi.winking Bafta!

| AlexandraPreda a răspuns:

Cand e cu fetele zi-i ca este ceva importat si doresti sa vorbiti intre patru ochi sau zii ca vrei sa faci o surpriza cuiva etc.Cand esti singur cu ea intreab-o daca vrea sa fie cu tine.Ar fi trebuit sa spui si cati ani ai ca sa stim sa ne orientam.Ia-o de mana si intreab-o daca vrea sa fie cu tine. Poti sa-i dai si ceva facut de tine daca e frumos sau ceva cumparat.De exemplu poti sa-i iei o inima de ciocolata.Se gasesc mai greu astea. Sper ca te-am ajutat.

| bobo450 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Si ai grija sa nu pari disperat sau agitat si sa nu te balbai. Ca sa nu te faci de ras. Uite si niste sfaturi bonus:
Pai, ai putea incepe sa vorbesti cu ea. Sa va imprieteniti, sa o faci sa rada, dar sa nu fii foarte insistent, fiindca e ...ciudat.Pe urma o intrebi daca i-ar placea sa iasa cu tine la un film, picnic, plimbare cu bicicletele etc. Acolo, din nou, trebuie sa o faci sa rada, sa o intrebi lucruri despre ea ( fetelor le place sa vorbeasca despre ele ), dar din nou, sa nu exagerezi cu intrebari idioate. Trebuie sa o faci sa se simta relaxata, comfortabil, deoarece, atunci cand o fata iese cu un baiat, de obicei, vrea sa se simta cat mai comfortabil, fiindca sunt unele momente cand se aseaza o liniste ciudata, in care niciunul nu mai stie ce sa zica, si incepeti sa va uitatii unul la altul, rugandu-va ca celalalt sa spuna ceva. Pe urma, o poti intreba daca vrea sa o conduci acasa. Daca zice ca da, o conduci, iar cand ajungeti in fata casei/blocului ei, o poti intreba daca s-a simtit bine... daca zice ca da si incearca sa prelungeasca minutele, nevrand sa intre in casa, te poti apleca USOR, incercand sa o saruti. Daca vezi ca se apleaca si ea in fata, inseamna ca si ea vrea. Prima intalnire conteaza mult, deci, noroc. Sper ca te-am ajutat cat de cat.