| dexaaa a întrebat:

Sa incep mai intai cu visul mamei mele. Ea a visat-o pe Dana(prietena ei cea mai buna care din pacate a murit acum 4 ani). Ele erau intr-o camera cu toata familia inclusiv EU. Dana a intrat ne-a pupat pe toti ne-a luat in brate etc.La un moment dat ea i-a spus mamei:"Elena, hai sa mergem pana afara" si mama a spus:"Imediat, stai sa-i spun lui Dragos(tati). Tata nu prea vroia sa o lase, doar ca l-a convins.Si mama i-a spus:"Stai sa o iau si pe Andreea" iar Dana i-a zis:"Nu acum, Andreea mai tarziu". Iar aseara am visat-o. Eram in sufragerie cu bunica mea si a batut cineva la usa. M-am uitat pe vizor si era Dana.Eram foarte fericita. A intrat in casa am pupat-o si m-a luat in brate.Am poftit-o in sufragerie si i-am facut cafea, iar dupa ce a baut-o a spus ca trebuie sa plece si s-a ridicat de pe canapea luandu-ma de mana. Eu am mers cu ea pana afara iar apoi m-am trezit.Va rog spuneti-mi ce poate insemna?sad. Sunt foarte foarte speriata.Scuzati categoria, doar ca e mai populat aicilaughing

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand visezi o persoana care a murit si te cheama cu ea, nu trebuie sa te duci. persoana chemata care insoteste persoana moarta va muri la randul ei. straight face
eu nu vreau sa te sperii, dar asa se spune. si eu am avut un vis in care strabunica o chema pe mama si am inceput sa plang si sa tip sa nu se duca; asta in vis. orice ar fi, nu e de bine.

dar poate sunt doar superstitii. eu si prietenii mei asa stim. straight face

11 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Nu te teme.winking un vis niciodata nu devine realitate.
poti sa visezi multe. laughing

| illegalb0y a răspuns:

FAMILIE: (numeroasa) relatii sociale bogate, sociabilitate, dorinta de a lua legatura cu cât mai multe persoane, fuga de singuratate, nevoia de a avea o viata agitata, de a iesi din anonimat; (în mijlocul familiei) sentiment de protectie, multumire sufleteasca; (membri ai familiei) vezi mama, tata, frate, sora etc... Daca visezi o persoana care a murit acum mult timp, sugereaza ca o situatie curenta sau o relatie iti aminteste de calitatile persoanei disparutewinking. sper ca ti-am fost de folos

| Sw33ty_9502 a răspuns:

Eu am visat acum 2 ani ceva ce s-a adeverit dar totusi nu cred ca se va adeveri la tine pentru ca nu se poate sa se trezeasca un mort si sa vina la tine acasa...Se adeveresc numai lucrurile care se pot intampla. Sper ca ti-am fost de folos happy

| Dex_6605 a răspuns:

Pai sati zic eu cep aotei snemna, o porcarie mare!

| Rexassj a răspuns:

Te va lua cu ea.dar Nus sigur.

| Chocolate_8650 a răspuns:

Ciudat vis...

Răspuns utilizator avertizat
| Raluca_6061 a răspuns:

Sh eu am visat ca au murit toti manelisti da' nu s-a adeveritsad
asa ca al tau nu se poate adeverii nici pe atatoh go on

| dexaaa explică:

Stitilaughing,sunt speriata mai mult de faptul ca un vis s-a adeverit. doar ca l-am visat in clasa a 2 a so.laughing. Visasem ca a murit un vecin si a doua zi ala era mort il scoteau rudele din casa.Am inceput sa plang si am fugit in casa(eram pe role) deci de aia sunt speriata

| dexaaa explică:

Nu vad ce legatura are faza cu manelistiilaughing. Si nici ce trebuie sa se adevereasca din vis. Eu vroiam doar raspunsul, pentru ca imi e frica sa mai ies din casalaughing.

| deea1997_1491 a răspuns:

Nu te teme este doar un viswinking