| Alexandra0077 a întrebat:

Buna scumpilor vreau sa va spun pe scurt povestea mea de dragoste. Eu sunt in a-12-a el in a-8-a si ne iubeam foarte mult. Desi e o mica diferenta de varsta sa stiti ca el e foarte matur si nu e cu mult mai mic de inaltime ca mine maxim 5 cm. oricum daca ne-ati vedea pe strada nu ai zice ca e diferenta de ani. ne cunoastem de jumatate de an si de atunci am fost impreuna. Dar de ceva timp o colega de a lui (pe care el o placea mult dar pana sa ma cunoasca pe mine), a inceput sa il placa si sa se dea la el. Lui ii convenea si chiar era incantat si filtra inapoi cu ea, Eu am vazut si i-am zis mai discret ca ma deranjeaza putin ca filtreaza cu ea. Eu il ador de cand l-am vazut simt ca a fost dragoste la prima vedere cel putin pentru mine. Eu m-am dat prima oara la el si el a raspuns. Oricum aveam o relatie frumoasa pana sa apara fata asta. Eu nu renunt la el orice ar fi deci ce ma sfatuiti sa fac crying? Funda :*:*:*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il lasi si sa iti gasesti altul, acum tu fa ce crezi ca e mai bine

Răspuns utilizator avertizat
| valentingb a răspuns:

Adica deocamdata te simti amenintata, dar nimic mai mult. Eu zic sa mai astepti. 4 ani diferenta? Cat de matur e? Dar sa trecem peste... Ai rabdare si nu uita sa vorbesti cu el, daca taci nu are de unde sa stie ce te deranjeaza.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, ştiu cum este sentimentul dar în viaţă se întâmplă multe chestii grave.
Dacă tu chiar ţi la el e ok dar gândeştete şi la altele el e la generală tu la liceu, el ştie că tu ai alţi colegi mult mai frumosi şi mai maturi care au ce să îţi ofere şi e logic, aşa gândim toţi.
Lasă-l e mai mic dar mă încântă astfel de relaţii nu-i nimic rău în asta, cât timp voi vă iubiţi şi aveţi ochi unul pentru altul sper să fi-ţi sănătoşi şi succese.
O seară minunată!

| FirstplaceXXX a răspuns:

Buna! Ce parere ai avea daca el ti-ar spune ca tu esti tot ce contezi pentru el si ca pe tine te iubeste? Probabil ai fi in al 9-lea cer. Alex, Daca ce spui tu e adevarat si lui chiar Ii place de ea se poate ca sa renunte la tine. Daca simte ceva pentru tine sentimentul ca te va pierde iti garantez eu ca il va trezi, deci nu astepta sa te raneasca el, Ia tu atitudine, pune punct si vezi daca lupta pentru tine. Majoritatea baietilor la anii lui cred ca o fata pentru ei nu mai exista si cand se sfarseste o relatie, o iubire pentru ei poate fi un impuls, un strop de minte. Bafta si te rog sa ma asculti. Nu alerga dupa el ca mai rau faci. Baietii au un caracter posesiv si cred ca tot ce Ii inconjoara e al lor. Arata-i ca greseste.