| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am o întrebare. Cam ciudata. Dar am nevoie...
La fete. Gaura se lărgește și dacă ne masturbam singure de mai mult timp? Aproximativ măcar ca și când faci dragoste?
Adica, dacă i am fi spus prietenului ca nu mai sunt virgina ca m-am masturbat singura de ceva timp, el și ar putea da seama ca am făcut de fapt dragoste cu altul înainte?
Va rog... Daca puteți. Răspunsuri sincer, nu în batjocori. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca prin practicarea masturbarii intravaginale cu degetele sau cu orice alt obiect, dupa un anumit timp diametrul canalului vaginal se va mari de la largimea initiala de 6-8mm (vagin virgin) pana la un diametru care de obicei ajunge sa fie de peste 25 mm. Dupa inceperea vietii sexuale si intretinerea unor acte sexuale vaginale regulate, diametrul vaginului ajunge la un moment dat largimea de circa 35-40 mm. Teoretic nimeni nu isi poate da seama daca vaginul s-a largit in urma masturbarii (cu obiecte : dildo, vibrator, castravete etc.) sau largirea vaginului a fost provocata de penetrarea repetata cu un penis real al unui baiat/barbat. In concluzie fara nici teama sau retinere poti sa sustii fiindca nimeni NU va putea sa te contrazica, faptul ca vaginul s-a largit in urma practicarii masturbarii intravaginale mai indelungate. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Daca imatur. poti sa i spui orice!laughing

| Csander a răspuns:

Eu-s curios de tipa aia care se dezvirgineaza singura. Cum este mai exact?

| Andrei258 a răspuns:

Eu sunt baiat dar incerc sa dau si eu un raspuns din ce stiu sunt absolvent de asistență socială, masturbarea chiar este indicata inaintea primului contact intim pentru a nu fi dureri mari in timpul contactului virgima sau virgin este o persoana pana cand are loc primul contact sfatul meu este sa nu imtepati sau sa rupeti membrana himenala cu unghia cand este rupta se trage in spate in reste este ok.

| Boblobobonti a răspuns:

Da
Dar nu o sa ajungă sa se lărgească mult