| BTIzabelaSofia a întrebat:

Bună seara, am o intrebare, dacă pe data de 1 ianuarie și pe 26 ianuarie am avut menstruatie și pe februarie 21 trebuia să îmi vina menstruatia si nu mi-a venit suntem în martie 5 și tot nu mi-a venit, țin sa menționez ca am simptome de gravida mai puțin ciudate: greata, oboseala urinarea frecventa, balonare dureri pelviene dar nu acea durere ca la menstruatie, intepaturi mici când fac mișcări bruște sau când ma ridic dintr-o data de pe scaun, constipație, sfarcuri dureroși etc ...si am făcut pana acum 3 teste de sarcina de dimineață și toate au fost negativ, îmi poate cineva sa răspundă va rog ce ar putea fi? Nu mai înțeleg nimic, mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat, inseamna ca poti fi insarcinata!

fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.

| BTIzabelaSofia explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat!?

| Diiiaand a răspuns:

Nu ai mentionat cand ai intretinut ultimul act sexual si e chiarrr foarte important, daca a fost cu putin timp in urma sunt sanse ca testele sa arate negativ chiar daca esti gravida. Timpul nu este chiar asa lung, poate de la stres si alti factori intarzie mai mult. Unele dintre simptomele pe care le ai descris apar si inainte sa vina menstruația, asteapta cateva zile si poti incerca din nou un test de sarcina in cazul in care tot nu ti vine

| BTIzabelaSofia explică (pentru Diiiaand):

Am avut zilele de fertilitate în februarie 7 pana în data de 11 am avut contact sexual neprotejat în data de 22 februarie menționez ca ne dorim mult un bebe și din cât am citit este o posibila sarcina dar am sa va urmez sfatul Mulțumesc!