| andreiionescu90 a întrebat:

Am o problema legata de erectie. Sunt virgin si urmeaza foarte curand sa o fac cu prietena mea care este de asemenea virgina.
Data trecuta cand ne "jucam", totul a fost ok (penisul era in erectie). Dupa ce mi-am pus prezervativul, pentru ca urma sa penetrez, pur si simplu s-a culcat (nu chiar de tot, dar oricum suficient ca sa nu am nici o sansa, avand in vedere ca prientena mea este virgina).
Mentionez ca si in datile trecute cand ne "jucam" s-a mai intamplat situatia de mai sus, dar am pus-o pe seama faptului ca prietena mea nu era inca pregatita pentru penetrare.
Acum m-a lasat si...s-a intamplat ce v-am povestit.
Oare sufar de impotenta?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Atunci cand pui un inel la baza penisului si sunt astfel de inele speciale dimpotriva erectia va fi mai puternica fiindca sangele deja ajuns in penis e impiedicat sa iasa in acelasi ritm ca inainte.

Inelul care ramane dupa derularea prezervativului nu prea are cum sa-ti omoare erectia ci din contra.

Povestea asta e de la emotii, altfel n-ai fi avut erectie deloc banuiesc ca nu duci lipsa de erectii normale cand te masturbezi. Trebuie sa te obisnuiesti cu partenera si cel mai important sa nu-ti fie teama de esec.

Pe langa asta mai tine si de schimbarea brusca a pozitiei in vederea pregatirii pentru penetrare, o incordare brusca a muschilor picioarelor poate cauza si ea la incepatori pierderea temporara a erectiei. Nu cred insa ca te confrunti cu o problema permanenta.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, suferi de experienta.

| andreiionescu90 explică (pentru neutrino):

Chiar m-as bucura daca ar fi asta.

| Alcyon a răspuns:

E de la emotii, stai linistit. Asa e la inceput. Unii ejaculeaza prea repede, altii au probleme cu erectia... Trebuie sa te inarmezi cu rabdare, mai ales ca si partenera e virgina iar penetrarea probabil va fi anevoioasa. Dupa cum o sa observi sexul e foaarte diferit de masturbare laughing E mai placut dar in acelasi timp trebuie sa depui si mai mult efort.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

In nici un caz.Stai linistit.Se intampla la toti la inceput(cel putin) oricat de barbati se dau ei. Dupa cum vad eu problema sta in ''nenorocitele'' astea de prezervative.Sunt un rau necesar totusi.De ce spun rau? Pentru ca diminueaza mult din senzatie si e posibil sa se intample ce ti se intample tie adica sa impiedice circulatia sangelui sa functioneze cum trebuie.E si logic defapt.Inelul ala sau tot prezervativul in ansamblu daca strange prea tare sau daca e prea mic prezervativul in mod cert e posibil sa apara probleme. Pune un inel de cauciuc de ala ce infasoara banii pe un deget si ai sa vezi ca de la un moment dat circulatia ta nu o sa mai fie la fel de buna, ba chiar incepi sa nu-ti mai simti degetul.De aici si explicatia ca penisul tau intampina probleme.
Concluzie:stai linistit, incearca sa discuti cu prietena ta despre asta, sa te inteleaga, sa fie alaturi de tine si sa aiba rabdare.Pe langa asta cauta prezervative mai largi.
Bafta si ai grija de fata happy