| daryadarya a întrebat:

Am o problema, ma puteti ajuta? Am fost cu un baiat mai mare decat mine cu 9 ani tomp de 9 luni, in primele 3-4 luni se purta frumos cu mine ne vedeam 2-3 ori pe saptamana asta din faptul ca eu stateam la sat si el la oras.Am aflat ca m-a inselat ne-am despartit apoi ne-am impacat adevarul e ca ne vedeam mai rar... Dupa ceva timp ne tot desparteam ne impacam.Acum suntem despartiti.Eu am incercat sa imi refac viata dar tot la el ma gandesc. Am tinut si ink tin foarte mult la el.Cand neam cunoscut el mi-a zis ca e cu o fata de varsta lui si ca sta cu ea doar pentru bani. Mia mai zis ca nu vrea sa ma faca sa sufar dar cu toate astea am intretinut relati sexuale. Vreau sa ma impac cu el si nu stiu cum sa fac. Pe mess nu mai vorbim la telefon nici atat. Ce pot sa fac? Eu ii spuneam adesee ori ca tin la el dar el nu spunea nimic doar imi spunea eu nu vreau sa te fac sa suferi. ajutati-ma. Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Dianne06 a răspuns:

Daca ai sta putin sa te gandesti. esti sigura ca merita baiatul respectiv toata suferinta ta?
Daca nu, abtine-te cat poti de mult sa-l cauti tu. sa vorbesti cu el. chiar incearca sa-l eviti( oricat de greu ar fi)
Daca da, merita, atunci pune-l intr-o postura in care sa inteleaga ca in viata asta nu doar banii conteaza, ci si fericirea lui.
Invata sa te joci cu cuvintele. sa-l domini. mai pe romaneste|
Degeaba el spune ca nu vrea sa te faca sa suferi, cand de fapt, el chiar asta face...
Parerea mea e ca tu sti cel mai bine ce-i de facut, nu altii care sa-si dea cu parerea
Pupici:*

-Fundita'puppy dog eyes?

| daryadarya explică (pentru Dianne06):

Asta fac evit sa vorbesc cu el sa'l caut.

10 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Adevarul e ca el vrea doar sa nu suferi ca el nu te place, poate are prietena si ii e greu sa iti spuna sau ma rog altceva.Dar tu cu cit mai repede iti vei mai gasi alt prieten cu atit mai bine vei uita de el.

| xKaяikatuяix a răspuns:

Buna Daria :]!
In primul rand, daca te-a inselat o data inseamna ca te va insela din nou! Asa sunt baietii oh go on!
Daca tu zici ca ti la el si ca il iubesti, iar el nu zice nimic inseamna, poate ca, te insala din nou straight face.
Despre impacare happy!
Parerea mea este ca, ar trebui sa te intalnesti cumva sau sa incerci sa vb cu el la tel sau sa-i tr SMS happy. Doar asa poti sa-i spui chiar ce simti despre el, si el poate sa zica ce simte pentru tine love struck!
Sperr sa iasa totul bineewinking! Daca mai ai intrebari, sau crezi ca nu ti-am spus destul tr un msg pe TPU >:d

| daryadarya explică (pentru xKaяikatuяix):

Da dar faza e ca i-am spus ce simt pentru el''si el imi spunea ca nu vrea sa ma faca sa sufar''Nu stiu ce sa inteleg din asta

| xKaяikatuяix a răspuns (pentru daryadarya):

Atuncii dragaa meaa Dariaa... Nu meritaa sa-ti dai viata pentru baiatuu astaa oh go on.
Romeo tau va fi acel baiat care chiar te va iubii pentru cine esti. Da, nu va vrea sa te faca sa suferi, nimeni nu vrea ca iubirea vietii lor sa suferee, dar nu va zice intruna ca " nu vreau sa te fac sa suferi " rolling eyes.
Daca baiatuu ala tot zice astaa si nu zice ca te iubeste inseamna ca nu te iubeste oh go on. Na-r trebuie sa-ti fie rusine sa-i zici fetei/baiatului pe care il/o iubesti happy!

| daryadarya explică (pentru xKaяikatuяix):

Da dar faza e ca nu o cunosc pe fata aceea.Si nu prea as vrea sa ma bag ca dupa el o sa zica ca is disperata dupa el si ca de asta fac chestile astea.Mia zis cineva ca Indiferenta doare cel mai tare...El acum se baga inseama iar dupa ataata timp insa eu nu ii dau importanta mersi mult pentru sfaturile pe care mi leai dat big hug

| Destinee a răspuns:

Buna!
Poate el inca te mai iubeste dar totusi este impreuna cu alta fata.Ar trebuii sa il uiti ...adica el si-a refacut viata iar asta ar trebui sa faci si tu! Stiu ca iti este greu sa il uiti pentru ca inca il mai iubesti dar asta este viata!sad

| daryadarya explică (pentru Destinee):

Da dupa cate am auzit de la prieteni lui el este cu cineva impreuna.Dar mai tot timpu isi pune status da-le cu ''Eu nu am vrut sa te fac sa suferi''etc.Am incercat sa am un alt prieten dar mai tot timpu ma gandesc la el.straight face

| neverletmego a răspuns:

Nu merita. Si daca e sa ne gandim la ce ai spus tu, ca ii spuneai ca il iubesti iar el iti zicea ca nu vrea sa te faca sa suferi, atunci inseamna ca el nu tinea la tine. Cand tii la cineva, renunti la anumite lucruri si faci in asa fel incat sa fie bine. Or el nu e dispus sa faca asta, deci parerea mea e ca nu merita. Si in plus ziceai ca a stat o fata doar pentru banii ei... ar trebui sa-ti dea de gandit chestia asta. Ce fel de persoana ar face un lucru ca asta? Oricum, tu hotarasti ce e mai bine pentru tine, asta e doar parerea mea.

| daryadarya explică:

Sincer? Nu ma ajuta cu nimic raspunsul tau...straight face