| didi33 a întrebat:

Am o problema mai delicata...
Sa incep cu inceputul:
Ieri am mers la orele de teatru si suntem mai multi. Am intrat, am salutat si m-am asezat langa un baiat, Adi. El m-a intrebat ce fac, etc.
Il stiu demult, dar nu am tinut la el mai mult ca la un prieten.Tot gasea ceva de vorbit cu mine, etc. El se tot plimba prin sala si odata a inceput sa mearga incet si s-a uitat fix la mine si eu am inceput sa zambesc.
La sfarsit mi-am zis replicile si profesorul mi-a zis sa plec, dar inainte sa imi zica asta, Adi a intrebat daca poate sa faca o pauza, stiind ca o sa pot sa plec.
Am salutat, am iesit, dar cand sa inchid usa am auzit : "Unde te grabesti asa?"...nu m-am uitat in spate, deoarece am crezut ca se aude din hol.Am mers mai departe si am auzit din spatele meu : "Stai, unde te grabesti? m-am uitat si era Adi.
M-a intrebat inca o data unde ma grabesc si i-am zis ca nu ma grabesc. M-a intrebat iar ce fac [laughing], i-am zis ca bine si m-a mai intrebat cu ce merg acasa [el era cu motorul, dar inainte de fazele astea, au venit 3 colege noi si in gluma profesorul i-a zis lui Adi : "Nu ca le duci acasa pe ele cu motorul?" laughing, ele stand in alta localitate, departe...]. si i-am zis ca merg cu masina, si el m-a intrebat daca ma asteapta mama, si am zis ca da. El a zis ca ma lasa, si m-a salutat.In timpul asta, am stat aproape unul de altul.Bine, nu foarte aproape, dar naa.
Sincera sa fiu, ne stim de 2 ani si pana acum nu am fost atat de "apropriati".

Sincera sa fiu, nu pot sa zic ca il plac, dar incepe sa mi se para din ce in ce mai dragut happy...
Fizic nu cred ca ne-am potrivi, dar...
Pana acum nu vorbeam prea mult, etc.

Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

hee hee Te place, dar stii deja big grin.
Incearca sa va imrpeteniti mai bine happy si apoi vezi daca chiar iti place si tie sau nu happy

| YqLmX a răspuns:

Ai putea sa formezi o relatie cu el, dar mai intai sa-l cunosti mai bine, ca sa nu iti para rau mai tarziu.

| Wannabe_3032 a răspuns:

Foarte dragut! Cred si eu, si mai cred ca nu sunt singurul care spune asta, ca el te place.Incearca sa-i vezi comportamentul, sa vezi daca iti da de inteles ca te place, daca el tine la tine cu adevarat, atunci si tu, cu timpul, vei simti acelasi lucru. Daca te simti bine in compania lui vei prinde drag de el si ii vei impartasii sentimentele...Pentru probleme in dragoste ma gasesti aici, pe TPU, cu pseudonimul "Doctor Love" smug big hug Mult noroc!

| alle_2939 a răspuns:

Orice iubyre adevarata poate incepe de la o prietenie:X,si eu ma indragostit de cel mai bun pr al meu,iar apoi am fost impreuna,si sa fiu sincera m-am inteles enorm de bine cu el din toate punctele de vedere si nea mers superb relatia,m-am inteles mult mai bine cu el decat cu actualu prieten dar in continuare vorbesc cu el si suntem ca frate si sora, daca ti se da sansa sa fi cu el accepto, nai nimic de pierdut:*>big grin