| Alinușș7278289345 a întrebat:

Bună seara. Am o relație cu un băiat de aproape 3 ani. De câteva luni comportamentul lui s-a schimbat foarte mult. A devenit foarte rece, iar prioritatile lui sunt intotdeauna prietenii, cand suntem impreuna imi da senzatia ca se plictiseste si vrea mereu sa plecam. Mentionez ca au mai fost momente cand m-a mai mintit sau mi-a mai ascuns lucruri, iar asta nu se intampla deloc inainte. Credeti ca ma insală? Sau care ar fi motivul pentru care face asta? Daca ii spun ca vreau sa ne despartim isi schimba imediat comportamentul ca si cum nu ar vrea asta deloc..va rog ajutati-ma cu sfaturi... Ce as putea face? Merita să mai stau cu el intr-o relatie? Am discutat de N ori cu el si niciodata nu ma baga in seama, spune ca il doare capul si schimba subiectul...sad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim daca te inseala, dar este evident ca s-a plictisit de tine, odatat ce cauta compania prietenilor lui, in defavoarea ta.
Bineinteles ca-si schimba comportamnetul imediat, de frica sa nu piarda sexul pe gratis, cand are el chef.
Eu spun ca nu merita sa te mai chinui in relatia asta, care oricum nu-i fericita si nu are viitor, fiindca el este deja plictist si probabil este in cautare de alta fata, de distractii, de amuzament, dar momentan fiindca nu are pe nimeni, te mai tine pe langa el, fiindca obtine sex pe gratis.
Discuta cu el serios si pune-i conditii, sa vedem ce-i dispus sa faca in acest sens, desii acum, in plina pandemie si izloare, nu stiu cum s-ar putea imbunatatii situatia, odata ce fiecare sta la el acasa.

| Alinușș7278289345 explică (pentru Violleta2022):

Suntem vecini si avem ocazia sa ne vedem foarte des. I-am oferit intotdeauna sex asa ca nu se pune problema sa ii lipseasca asta. nu l-am inselat, nu l-am mintit, dar nici n-am fost genul de iubita stresanta, care să-l preseze. a putut mereu sa plece unde vrea, cu baietii. Ma gandesc ca poate a fost si la mine o greseala. Ca mereu mi-am aratat slabiciunile in fata lui si asta l-a facut sa faca ce vrea, mereu l-am iertat si am trecut cu vederea. As vrea sa renunt la el dar nu pot. Inainte vorbeam de viitor si copii, eram foarte incantati, si acum s-a dus tot... dintr o data.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred că te înșală, crec s-a plictisit de relație, probabil ești mereu pe capu lui și s-a plictisit, simte nevoia să mai respire. mai ieși și tu cu prietenele tale și mai dă-i spațiu

| Alinușș7278289345 explică (pentru Adry05):

Din potrivahappy îi ofer foarte mult spațiu, ba chiar am incercat sa vorbim.si sa ne intalnim foarte putin astfel incat sa nu creada ca-s pe capul lui. Dar nu i-a convenit absolut deloc.

| Adry05 a răspuns (pentru Alinușș7278289345):

Wtf atunci probabil e plictisit da nici el nu realizează. fii mai indiferentă, au tendința să devină mai afectivi când primesc indiferență

| Alinușș7278289345 explică (pentru Adry05):

Ai dreptate, multumesc mult ♥

| Adry05 a răspuns (pentru Alinușș7278289345):

Cu drag, succes și ai grijă de tine!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Domnisoara draga, urmatorul. este clar ca acest baiat s-a plictisit si ii este comod ca are sex pe gratis( un lucru bine punctat de domnisoara invidioasa pe domnisoarele tinere si frumoase care fura priviriile barbatiilor casatoriti). desparetete urgent, distreaza-te studiaza profita de viata

| Freya1 a răspuns:

Si eu am întîmpinat treaba asta in trecut pe la al 3-le an de relație.Nu stiu, probabil se declanșează ceva la o N perioadă de timp.
Mulți ar spune ca trece iubirea in perioada asta, poate e asta sau pur si simplu a a intervenit monotonia.Incearca sa iei o pauza sa vezi daca se schimba ceva, daca nu mai bine pleci definitiv.

| Alinușș7278289345 explică (pentru Freya1):

Multumesc pentru sfat ♥

| MValentin a răspuns:

Sincer, din ce am facut si eu din trecuta relatie. Da cam da semne de acest lucru. Ajuta-l, incearca sa nu fi pentru el un judecator. Nu fa-l sa inteleaga ca orice ar face el sau ar alege tu o sa verdictul.
Descriei ca orice s-ar intampla sa vorbesti, si repeta-i asta barbatii uneori functioneaza cu incetinitorul si pana realizeaza el ca poate sa iti spuna vadura. Poate e greu pentru tine dar fi tare, si fa ce poti tu mai bun, dai totul din tine si va fi bine...

| Andrei258 a răspuns:

Eu sunt absolvent de asistenta sociala da, din cele descrise denota ca va înșala are pe altcineva stiu cum e am trecut si eu prin asta am fost înselat s-a terminat foarte urat