| Carolina93 a întrebat:

Am o relatie de aproape 4 ani si exista niste probele care ma deranjeaza.Ma deranjeaza faptul ca mama lui nu este acord cu relatia noastra dar el continua sa-i ridice trena sus,el mereu cand ne certam din cauza familie lui (mama,sora) le tine parte lor chiar daca n-au dreptate.O sa dau un exemplu cearta din seara asta o anume tipa a lasat un comment la o postare a lui care m-a deranjat, iar el nu a facut nimic in legatura cu asta din contra tot pe el la deranjat si ne-am certat foarte rau. Sincer nu-s geloasa ca n-am pe cine, dar m-a deranjat atitudinea lui fata de mine si fata de persoana aceia.El e genul de persoana care apara pe toata lumea mai putin pe mine.Astept raspunsurile voastre sincere.

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Poartă o discuție deschisă cu el. Spune-i tot ce te deranjează in comportamentul lui fără a folosi un ton ridicat şi fără a face reproşuri.
Ai răbdare cu el, iar dacă nu se schimbă poate ar trebui să pui punct.
O zi bună!

| Carolina93 explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Buna! Asta incerc sa fac sa purtam si noi o discutie, dar el zice ca nu avem ce vorbi sa continuam asa sad

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru Carolina93):

Din moment ce nu mai poți avea nici măcar o discuție normală cu el, cum crezi că mai este posibilă o relație?

| Carolina93 explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Nu prea mai văd o relaţie fără a discuta

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru Carolina93):

Cred că deja ştii ce trebuie să faci.

16 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce leg au relatiile sexuale cu ce ti-am zis eu?

| Carolina93 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Poi asta e motivul pentru care nu ma suporta maicasa de fapt pentru ea toate femeile is c... care au o relatie

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Carolina93):

Asta e problema ei ca sta rau cu bibilica, las-o pe ea, problema esti tu care turbezi aiurea la faptul ca domnisoarele comenteaza postarile printisorului tau, pune mana si intaresteti increderea in tine.

| neutrino a răspuns:

Niciodata cu un baiat "mamos" nu o sa faci casa buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca lui ii pasa. Este la fel de indiferent. Asa sunt unii oameni, el nu pune la suflet si nu il intereseaza, el nu are nimic cu respectiva tipa. Poate inca nu a vazut comm-ul. Crede-ma renunta la facebook, o sa vezi tot felul de commentarii de la fel si fel de fete. Te iubeste dar e mai indiferent, nu il deranjeaza toate rahaturile scrise pe o simpla pagina de facebook de la o pipita. Il poti intreba de ce nu a reactionat dar ai sa vezi ca nu il intereseaza. In primul rand daca simti ca nu mai merge relatie si nu te mai apara ca la inceput, desi nu trebuie sa te apere e pur si simplu un simplu rahat de facebook. Te-ai certat cu el dintr-o prostie, iar tu nu realizezi asta.

| Carolina93 explică (pentru anonim_4396):

Dar cum se face ca si in viata de zi cu zi se comporta la fel straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Carolina93):

Renunta la el, nu esti cuierul lui de muci. Pur si simplu poate o fi el frumos sau o avea bani dar nu te apreciaza, s-a plictisit. Spune-i adio. Intr-o buna zi vei gasi un baiat care este frumos si poate te va iubi la randul lui. Viata e de caca0 nu ai ce sa faci. Eu am invatat sa traiesc din greselile altora. Sunt unele femei la care ori cate sfaturi le-ai da spun "aaa, pai dar am 4 ani de cand sunt cu el". Asa si? s-a cam racit relatia vostra... eu in locul tau nu as sta cu un n3norocit ca el.

| SunnyDay88 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. s-a terminat dupa 3 ani cand planurile au devenit serioase si nu mai era loc de compromis(adica de ma-sa, iar el nu putea trai fara ea).

nu-ti pierde ani din viata intr-o relatie cu un individ care nu e alaturi de tine.

| unknøwn a răspuns:

Aţi ajuns să vă certaţi de la un comment pe facebook.
Vai de voi.

| varcolaccc a răspuns:

Eu iti zic sa renunti la aceasta relatie daca vezi ca totul e împotriva ta. Nu merita sa lupti pentru cineva care te tratează cu "fundu" ca sa zic asa... Daca te iubea cu adevarat încerca sa iti ia apărarea chiar daca ai fi vinovata. Baieti mai sunt pe lume care așteaptă o fata specială, căruia sa ii ofere iubirea. Acum nu iti spun sa iei in considerare parerea mea dar vezi si tu ce iti spune inima si dupa actioneaza. Poti discuta cu el ca te deranjeaza aceste lucruri, dar daca nu vrea sa înțeleagă e clară treaba. Dar trebuie sa o lamuresti. Succes, te pupa Vlad :* happy

| colingavett a răspuns:

Ar trebui să păstreze un echilibru, altfel relația voastră o să fie un dezastru.Ar trebui să renunți dacă nu ia atitudine în ceea ce vă privește, până la urmă tu ești iubita lui sau eventual soție, ar trebui să invețe să reununțe la ceilalți și să se gândească mai multe la voi, doar nu o să se căsătorească cu mama lui.Te înțeleg și ai foarte mare dreptate, ai nevoie de înțelegere.

| Carolina93 explică:

Sexuale* scuze!