| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!

Am o situatie un pic delicata. In blocul unde stau locuieste o fata (sau sora ei, nu stiu sigur) sau cel putin o vad ca mai vine si m-am mai intalnit cu ea la lift, la intrare. Si imi place de ea, e simpatica. Insa nu stiu daca are sau nu iubit. Am gasit-o pe Facebook si o poza ma duce cu gandul ca ar avea pe cineva. Insa am vazut ca e genul ala care chiar daca are sau nu pe cineva nu posteaza nimic cu el. Si la poza de care zic, e o descriere, nu apare nimeni decat ea acolo.
Acum, nu stiu cum sa procedez... sa ii scriu pe Facebook? dar imi e ca as parea cam dubios, ca am cauta-o, de unde i-am stiu numele, etc, dar cand aut pe cineva ma descurc destul de bine laughing Sunt si rusinos de fel si ma gandesc ca daca are pe cineva si ma refuza, apoi cand o sa ma vad cu ea pe la intrare in bloc o sa intru in pamant de rusine.

Cum ar fi ok sa procedez, dar in caz de refuz sa pic totusi in picoare? Si cum as putea afla daca are pe cineva sau nu? Ca daca are nu mai vad rostul sa mai actionez.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Un bilet in usa, o floare si putin curaj.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu-i scrii nimic pe FB sau Instagram, dar cand te intalnesti cu ea la lift sa o saluti si sa o intrebi ce face, ca asa se leaga relatiile umane nromale.
FB si Instagramul sunt inutile, de aceea nu posteaza nici fata acolo si probabil ca nu raspunde nimanui.

| Nirvanaaa a răspuns:

Abordeaz-o fata in fata când o vezi. E dubios pe FB dacă vrei sa inițiezi ceva.

| anonimuIl a răspuns:

Poți să o uiți deja. Dacă te vedea interesant ca bărbat măcar la lift sau la intrare unde spui că te-ai întâlnit cu ea îți dădeai seama din comportamentul ei că te-a văzut așa.

| Miruna333 a răspuns:

Nu esti primul si nici ultimul tip refuzat. Si fetelor lise intampla. Poate suna surprinzator, dar da. Este normal.
Nu ne place toata lumea, cum nici noi nu suntem pe placul tuturor.
Daca elimini gandul ca ti-ar fi rusine ca te-ai intalni cu ea dupa, te vei simti mai bine, nu vei mai privi situatia in acest fel.
Crede-ma, ca, si ea s-ar simti inconfortabil daca te-ar mai vedea, pentru ca te-a refuzat.
In primul rand, ca sa pici in picioare, de fiecare data dupa ce esti refuzat, tine de gandirea si atitudinea ta. Totul tine de perceptia ta asupra situatiei.
Cum ai putea afla daca are sau nu pe cineva este usor. Direct de la sursa, altfel nu ai cum.
O poti aborda pe Facebook, sau in realitate, cand o mai vezi prin bloc. Cum te simti mai confortabil. Eu as opta pentru in realitate. Fii natural, fara emotii si vei vedea ca totul o sa fie ok. Nu iti face niciun scenariul cum s-ar desfasura scena, traieste clipa si atat. Succes happy

| RefinedStrings a răspuns:

Data viitoare cand o vezi ii zici buna. si data urmatoare dupa data viitoare ii poti cere Facebook (pe care oricum il ai). Si asa. simplu. după asta ii poti scrie si pe Facebook.
Intr-adevar e creepy sa ii apara un mesaj in requested messages de la baiatu'din lift. Indiferent daca te-a observat sau nu happy

Succes!