| MaryEllen a întrebat:

Buna seara, am si eu nevoie de un sfat. Sunt cu un baiat de 3 ani de zile, relatie serioasa, ganduri serioase pentru viitor. Problema este ca aproximativ dupa primul an de relatie (intr-o perioada in care noi doi ne cam certam si el se indepartase putin de mine) i-am gasit in adresa de messenger conversatii cu alte fete in care glumea cu ele, intr-un fel sau altul se dadea la ele. Am discutat apoi, mi-a zis ca regreta, ca stie ca a gresit si l-am iertat. O perioada a fost totul okei, apoi iar i-am gasit la distante de cateva luni. Chiar si aacum dupa 3 ani tot ii gasesc conversantii de genul asta. Acum nu mai regreta si nici nu isi mai asuma vina ca la inceput, imi spune ca sunt paranoica, ca-l urmaresc, ca sunt doar niste glume si ca acesta este modul lui de a se elibera de stresul pe care eu il provoc cand sunt rautacioasa si nesuferita cu el.(nu neg ca nu sunt)
Eu nu stiu ce sa mai cred, petrecem tot timpul impreuna, si de inselat nu prea cred ca a avut cand.(dar nu bag mana in foc, nu se stie niciodata). De ce mi zice ca isi doreste pe viitor sa ne casatorim dar nu inceteaza cu lucrurile astea desi i-am spus ca ma deranjeaza.
sad

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fie un mod de a se descaraca de nervi si stres atunci cand il superi tu sau pur si simplu e un viciu de a lui la care nu poate renunta

| Maaryyneelaa a răspuns:

Ai putea pentru inceput sa-l intrebi,el ce reactie ar avea daca ar gasi astfel de conversatii la tine in care tu vorbesti cu alti barbati? Adica el nu se multumeste cu tine? Stiu ca barbatii intotdeauna au scapari si mereu cauta cate ceva nou,dar explica-i ca nu-i frumos din partea lui ceea ce face,chair daca se limiteaza doar la a vorbi cu fetele,totusi nu-i corect fata de tine! Daca nu intelege,fa-ti un alt cont cu un nume de baiat si scrie cateva conversatii,ca atunci cand le va gasi sa se puna putin in pielea ta, si ca sa nu ajungeti sa va certati din aceasta cauza ii poti spune ca de fapt nu exista un alt barbat in afara de el in viata ta si ca, contul era tot al tau, sper sa inteleaga ca greseste fata de tine, adica nu poate face asta la infinit! Mult succes!

| neutrino a răspuns:

La tinerete, toti ne distram asa cum credem. Si baiatul tau la fel.

| December a răspuns:

Pai atata timp cat sunt discutii ocazionale, fara nici un fel de implicatii, nu cred ca e asa de problematic. Exista momente cand poate are chef de vorba cu alte fete. Poate pare pentru tine putin ciudat, dar atata timp cat nu depaseste limita, nu vad care e problema majora. Si daca-l urmaresti si-l bati la cap cu asta, mai rau faci. O sa-l faci sa vorbeasca si mai mult cu altele.

| Vix999 a răspuns (pentru December):

Si eu cred acelasi lucru. Mici flirturi sunt necesare pentru noi ca oameni. Atata timp cat nu intrece limita nu ai de ce sa fii suparata.

| darkacvilla a răspuns:

Salutare Maryellen,

Eu sunt de parere ca discutiile din casa il duc la vlirturi cu alte fete. In exact aceeasi situatie sunt si eu...
Sustine ca vrea sa se casatoreasca cu tine ca e sigur pe sentimentele tale pentru el si ca stie ca-i va fi bine la "batranete" doar ca acum are nevoie de stimulare si incitare. Incearca sa-l faci gelos sa vezi ca-l trezestiwinkingFa-te atragatoare si recucereste-l ca altfel il pierzi...

Eu sper sa iasa bine! happy

| Mersi09 a răspuns:

Asta e neincredere ce vine din partea ta si il stimuleaza pe el ca sa o faca inca odata si tot asa. Parerea mea este ca daca mai vorbeste si el cu o fata la gluma nu are neaparat ceva cu ea si daca ti-a recunoscut ca in primul an s-a dat la fete si dupa ca regreta a avut cea mai mare incredere in tine. Dar daca tu continui cu sacaitul pana la urma el fiind baiat o sa se sature chiar daca e o relatie foarte serioasa, baieti se plictisesc primind numai acuzati si sa te porti prostesc sau rautacios. Trebuia sa-i arati ca il iubesti daca nu o sa se tot departeze si la un moment dat poate chiar ca o sa te insele si se termina totul. Dar eu zic prima data vezi ce faci cu increderea e cea mai importanta intro relatie e ca o fundatie daca nu e bine facuta ea poate sa darame toata casa happy!

| missellen a răspuns (pentru Mersi09):

Chestia este ca ma doare, si ma face sa ma simt urata, ma face sa-l urasc, sa-l vad ca pe un curvar...desi sunt doar niste conversatii. M-am indepartat destul de mult de el, si cred ca si el de mine, am obosit sa-i mai explic. Sincer regret ca am investit atata timp :-

| missellen a răspuns:

Tot MarryEllen sunt.dar contul nu mai merge. Pai mie mi se pare ca depaseste o limita, adica una este sa vorbesti sa intrebi persoana ce mai face, alta e sa faci glume cu subinteles. Acum ceva timp, vreo doi tipi au crezut ca el se dadea la prietenelor lor. M-am simtit aiurea pentru ca el era cu mine. Incep sa cred ca astea nu sunt glume!

| MaryEllen explică:

*nu neg ca sunt
*De ce mi zice ca isi doreste pe viitor sa ne casatorim dar nu inceteaza cu lucrurile astea desi i-am spus ca ma deranjeaza?