| Alexandraaaaaaaaxdd123 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am consultat efectiv 6 medici ginecologi. Mi-am făcut analizele la zi si nu am nimic. Iar eu in februarie am luat pastila de a doua zi, iar de atunci menstruatia mea ma tine si la 15 zile pe luna. Ideea este ca ultimul medic mi-a spus că am menoragie si o disfunctionalitate ovariana, ceilalți mi-au spus că este o dereglare hormonala de la pastila. Eu nu stiu ce sa mai fac, maine ma duc la al 7-lea medic. Va rog, un sfat? Ce as putea avea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastilele de a doua zi sunt foarte dubioase.
Nu inseamna ca daca se gasesc la farmacii sunt bune.
Pot crea complicatii mari.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot trimite mesaj.
Sunt junior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de la pastila sunt, mai ales ca mai inainte nu aveai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu trebuie sa ai mare grija ce faci, cu doua utere nu e o situatie simpla, sa fii foarte atenta.

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru anonim_4396):

Da,mi s-a spus că voi avea o sarcina grea, dar nu imposibilă. Multumesc mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandraaaaaaaaxdd123):

Da,si de sarcina,
Eu sunt de parere ca toata viata ta intima e afectata.
Adica trebuie mai multa atentie la orice actiune faci pe linia asta.

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru anonim_4396):

Da stiu asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandraaaaaaaaxdd123):

Oare unde ti-o fi fost capusorul cand ai luat acea pastila? Vai, vai...

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru anonim_4396):

Am luat o de 3 ori in 2 ani... chiar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandraaaaaaaaxdd123):

Eu spun sa n-o mai iei niciodata.
Dupa stiinta mea.
Dar tu faci cum vrei.

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru anonim_4396):

Nu o mai iau la cate am pățit din cauza ei...

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică:

Tin sa precizez ca la ecografie mi-a iesit ca am 2 utere ( mi au spus că e caz f.rar)