| Munchkin a întrebat:

Buna seara, as avea o intrebare.
Daca pana acum am luat anticonceptionale Marvelon 21, am facut pauza de o saptamana, iar dupa pauza am inceput Mercilon 21, exista risc de a ramane insarcinata? (Marvelon are etinylestradiol 0, 03 iar Mercilon 0, 02)
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, pentru că nu erai în perioada de ovulație!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Munchkin explică:

@FeliciaVet... ce? Ai gandit inainte sa scrii?

| SteauaNordului a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

daca ai avut contacte sexuale neprotejate in timpul pauzei riscul de a ramane gravida e la fel de mare ca si cum nu ai fi folosit nici o metoda contraceptiva
se recomanda inceperea noului tratament cu medicamentatie diferita in acelasi timp cu cel vechi
daca la tine asta e ultima saptamana cu marvelon, incepi sa iei si mercilon pana le termini pe cel vechi