| Ann_7866 a întrebat:

as avea nevoie de ajutor cu o problema.

Pana acum am luat marvelon 21, iar acum 3 saptamani, dupa pauza de o saptamana, farmacista, in loc de marvelon, mi-a dat mercilon, asa ca am luat mercilon. Acum 2 saptamani, am uitat sa iau o pastila la ora exacta, si mi-am amintit sa o iau peste 3 ore. Astazi trebuia sa imi vina menstruatia, (este a 5a zi de pauza) dar nu mi-a venit. Intrebarea mea este: Credeti ca as putea fi insarcinata din cauza ca am luat pastila dupa 3 ore, sau este doar o dereglare hormonala din cauza schimbarii anticonceptionalelor?

Multumesc.

1 răspuns:
| Aura_9911 a răspuns:

Eu stiu ca daca ai avut greturi, diaree, sau alte tulburari de genul asta este posibil ca pastila sa nu isi fi facut efectul. totusi e un atuu faptul ca ai luat-o dupa 3 ore. S-ar putea sa fie o alergie daca ai vomitat sau ai avut diaree. serios vorbesc. cauta si pe net daca nu crezi. te-am pupacit:*