| adrian0729 a întrebat:

As dori sa va intreb daca facand sport,in special cardio, pot rezista mai mult in timpul actului sexual.Sunt un adolescent de 18 ani ce si-a inceput viata sexuala acum 8 luni si in aceste 8 luni am inceput sa am si o viata mai sedentara si sa pun si ceva kilograme,observasem ca intr-o perioada in care facusem alergari seara era o diferenta considerabila in durata actului sexual, acum in medie rezist intre 2 si 3 minute.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Experienta sexuala in multe cazuri se obtine pe parcursul a minim 2-3 ani, fiindca cam in acest interval de timp se instaleaza ''rutina'' care are darul sa scada excitabilitatea si in acelasi timp sa dispara surescitarea. big grin Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Se spune c sportul ajuta la imbunatatirea performantelor sexuale.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Vax. sportul NU ajuta la prelungirea actului sexual!

| Pool77 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Permite-mi sa te contrazic, inainte de sala duceam cu greu 5-6 minute.

De cand fac sala duc 10-15 minute lejer.

Am trait-o pe pielea mea.

| HadesSs a răspuns:

Te va ajuta dar dor sexul te va ajuta la sex, adica cu cat faci mai mult cu atat vei rezista mai mult.

| SB_Sebi_1998 a răspuns:

Băbălău; la mine e 10 minute doar incalzirea

| HadesSs a răspuns (pentru SB_Sebi_1998):

Cu care tii mai mult cu stanga sau cu dreapta?laughing

| Beasst a răspuns:

Păi teoretic da. Sexul e un tip de cardio, deci căpătând rezistență la cardio, o obții și la sex.