| David97tpu a întrebat:

Buna lume buna! si craciun fericit tuturor
am o problema...in timpul actului sexual nu rezist mult deloc. fac sex cu prietena de 3-4 ori pe seara..intr-un interval de 3-4 ore...prima oara nu stiu daca dureaza 1-2 min, a doua oara cam 3-4 min si abia a treia oara putem sa ne bucuram 10-12 min
nu mi se pare normal, am 18 ani si patesc asta de cand am inceput viata sexuala, cam 5 luni in urma...recunosc ca inainte ma masturbam destul de des.sad
ce as putea face sa o fac si eu normal...de la inceput?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Vad ca toti bat dar nu unde trebuie.Tu ai nevoi de o metoda de a te tine mai mult. Uite ce iti spun ca ar trebui sa faci.1-Sunt tot felul de alimente care contin substante pentru ridicarea nivelului de Tostesteron cum ar fi telina. Ideea e sa ai o erectie rapida dupa ce ejaculezi prima oara si astea ajuta.Nu sa stai si sa te uiti neputincios ca nu o sa ai comvina daca a luat-o pasiunea si nu are cine sa o faca.
2-Nu recomand sa o lasi sa iti faca sex oral pentru ca o sa te termine fara sa vrei.La sexul oral nu rezista nimeni mai mult de 3 minute nu conteaza de cat de mult a facut-o, e placere maxima.
4-Unii spun ca e ok sa iti indoi limba si sa impingi oarecum in bolta palatina -e ceva care te va face sa nu iti dai drumu cand o sa oiti vina.
5-Fa-o sa se umezeasca foarte tare -O alunecare mai mare la nivelulu vaginului ai provoaca o placere mai mare ei dar pentru tine e un avantaj pentru ca nu o sa mai fie frictiune asa de mare.
6-Evita Preludile excesive si tinutele sexy pe care poate sa le poarte si sa te faca sa fi in limba dupa ea.
7-Inainte de a o lua-o in ture tari joaca-te la intrarea vaginului cu cocoselu sa te acomodezi putin.Cum vezi ca te ia cu toate alea scoate-o si tot asa pana te obosnuiesti.O sa vezi ca pe ea o sa o ia cu toate alea, o sa te vrea tot, nu o sa mai poata de placere. Apoi cand o sa observi ca nu mai poate de placere bagai-o toata.Da-i maxim.O sa aiba impresia ca o ai enorma si o sa lesine de placere.O sa savureze fiecare clipa.E posibil ca atat tu cat si ea sa aveti Orgasm in acelasi timp -tare nu? Vezi tu!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E de la abuzul de masturbare, fiind cea mai frecventa tulburare de potenta data de masturbarea fara cap. In mod normal, adolescentii folosesc masturbarea ca sa invete sa se controleze si sa-si exerseze auto=controlul. Unii pierd controlul, devin dependenti si folosesc masturbarea doar pentru a obtine repede-repede placere, ceea ce este o prostie si le afecteaza viata sexuala. Trebuie in timpul fiecarui act sexual sa fii atent si cand simti ca se apropie ejacularea sa te opresti, sa intrerupi penetrarea pentru cateva zeci de secunde sau un minut pana te racoresti un pic si sa o luati de la capat, repetand manevra pana atingi un contact sexual cu o durata normala (20-30 de minute). Este destul de dificil, frustrant pentru ambii parteneri, dar cu multa rabdare, iubire si intelepciune, facand asta la feicare contact sexual, renuntand la masturbare si la folosirea de unul singur a pornografiei, vei reusi sa ai o viata sexuala normala cam in 2 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa se intample asa! Prima data esti prea excitat, iar la urmatoarele numere durata actului sexual creste. Cam multe numere pentru un interval de 3-4 ore. Inteleg ca esti tanar si dornic dar, gandeste-te ca odata cu trecerea timpului vana se slabeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe persoane sufera de tot felul de disfunctii sexuale pe care prefera sa le ignore si in felul acesta nu fac decat sa agraveze problema. E foarte bine ca ai remarcat ca ceva nu e in regula dar numai un medic specialist te poate ajuta cu aceasta problema. Nu ezita sa apelezi la unul, mult succes!

| David97tpu explică:

Va multumesc ...sarbatori fericite!

| PaulaLV a răspuns:

Poti sa iti tai penisul ca nu e bun de nimic laughing)

| iulyV a răspuns:

Asteapta sa treaca mai mult de 5 luni de experienta sexuala si o sa apara mari schimbari pe tema asta