| oBanană a întrebat:

Bună seara! Ce părere aveți despre o relație între 2 colegi de clasă? S-ar merita? Dar după despărțire va fi ciudat că se vor vedea aproape zilnic. Nu va fi stânjenitor? Ce credeți?

10 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Depinde de cei doi. Eu tin minte ca am avut aproape mereu 2 colegi care au fost impreuna, dar dupa ce s-au despartit fiecare a stat separat si gata.
Daca chiar tineti unul la altul, de ce nu?
Daca va despartiti, apoi fiecare sta unde vrea si gata. Nu e mare lucru. E putin inconfortabil sa il/o vezi zilnic, dar asta e.
Deci parerea mea e ca e ok.

| Crucified a răspuns:

Nu ştiu, că n-am trecut niciodată prin aşa ceva. Dar să vezi câte relaţii au fost dintre colegii mei de clasă... laughing

| sayWhaaat a răspuns:

Nu o despartire ar fi stanjenitoare, ci un refuz.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca se iubesc, de ce nu?
Asta e riscul pentru ca nu ai de unde sa stii cat vei fi impreuna cu o persoana. Daca se despart, pot ramene prieteni(sau cel putin o relatie ca intre colegi) sau se pot ignora total.
Mie nu mi-au placut niciodata astfel de relatii, nici macar cu colegi de liceu, d'apoi cu un coleg din clasa.Imi place sa ma inteleg bine cu toti, dar nimic mai mult.

| KinderBeeeib a răspuns:

Cam asa i s-a intamplat si BFF-ului meu si apoi au ajuns sa se urasca si sa nu isi mai vorbeasca!

| TwiXXXie a răspuns:

Eu am patit asta recent, am stat cu o colega vreo 3 luni iar apoi ne-am despartit, a fost putin ciudat cand ne-am intalnit din nou la scoala si nu prea ne vorbeam, dar incet incet lucrurile isi revin la normal, eu zic ca sa incerci happy

| GummitsaxXx a răspuns:

Uite draguta. O prietena a avut o relatie cu un baiat din clasa. Daca va iubiti. Nu va fi stanjenitor..Pentru ca o relatie stiu ca nu dureaza vesnic.Dar daca va iubiti poate sa dureze ceva timp..Si dupa despartire..Baiatu o sa se obisnuiasca..Si o sa fie totu ca inainte. Prieteni!

| MicSiRau a răspuns:

Nu prea sunt recomandate astfel de relatii.

| sweetykiss a răspuns:

Daca s-au despartit de comun acord si se inteleg bine...ne e prea stanjenitor! Desi nu te simti tu confortabil stand langa cel pe care l-ai iubit si cu care nu mai esti impreuna

| emanuel00manu a răspuns:

Nu e chiar stanjenitor pentru ca am intalnit chesti de genul.