| R3sPeCt a întrebat:

Deci, cred ca innebunesc! rapoartele de dragoste cu iubita mea nu dureaza mai mult de 1 minut in ultima vreme.Suntem impreuna de 1 an si 5 luni! la inceput parca duram 4-5 minute dar ea a fost plecata o luna si de cand s-a intors,, termin,, imediat sad si daca fac 3 numere la distanta de 5 minute de odihne, pana intra din nou in erectie tot putin sad al treilea numar nu depaseste 3 minute! Poate pare o prostie dar este o problema destul de mare, pentru ca in ultima vreme placerea scade, si din partea mea si din partea ei sad I sa mai intamplat cuiva? Stiti sa imi dati un sfat care sa ma ajute sa rezist putin mai mult? Sunt disperat si sa merg la doctor imi este rusine si nu am nici prea multi bani pentru anumite remedi si cure, timp mai putin! Va multumesc si incercati sa fiti blanzi cu badjocura.Ciao

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil ai abuzat de masturbare in lipsa prietenei. Mergi la medic lasă rusinea deoparte

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Te-ai plictisit de ea, e timpul sa mergi mai departe si sa incerci ceva nou, natura isi spune cuvantul, OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, profită la maximum de timpul petrecut cu prietena ta si rezolvă ti problema.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce tu numesti rapoarte de dragoste, sunt de fapt numere de sex, iar daca tu reusesti in 13 minute sa faci 3 numere de sex, atunci esti tare, dom, le, si nu ai inca motive sa te plangi! Greseala ta este ca doresti sa ai ritmul iepurelui, ceea ce nu se poate.

| R3sPeCt explică (pentru neutrino):

Dap,st mereu excitat! o iubesc de mor.....numai cand ma saruta, mi se,, trezeste,, ..nu inteleg dc inainte duram mai mult, adica ce este schimbat. m-am masturbat in lipsa ei pentru ca simteam nevoia, dar nu cred ca am exagerat, 3-4 ori pe saptamana..nu este cineva care are sa imi dea vreun sfat! e nasol ca medicul meu de familie e femeie si ma simt ca naiba sa discut cu ea aceste lucruri sad

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru R3sPeCt):

Controleaza-ti mintea, las-o mai chill, nu te mai gandi, dau in ea ca surdu in clopot. cred ca e o problema destul de grava si ar fi bine sa o rezolvi, iubita ta nu cred ca e foarte incantata

| R3sPeCt explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Dar cum sa imi controlez mintea? spune-mi si voi incerca...fa-mi un exemplu, orice!

| RAY a răspuns (pentru R3sPeCt):

Masturbaeazate inainte de sex, numai poti ejacula apoi timp de 15 minute apoi 45 minute, nu uita relaxarea, nu te grabi, gandeste-te la altceva in timp ce faci sex, numara invers in gand 99, 98, 97 tot asa, fa calcule matematice, creierul controleaza totul derutezal, nu fa sex rapid ai rabdare ia-o usor cand simti ca isi vine te opresti o dai mai usor, trebuie sa lupti cu creierul

| RAY a răspuns (pentru R3sPeCt):

Http://www.sanatatesexuala.ro/ejaculare-precoce.html
nu pot garanta pe astea, nu uita creierul controleaza totul

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru R3sPeCt):

Gandeste-te la altceva, nu la sex, te exciti prea repede, inearca sa eviti asta

| Emilian65 a răspuns:

Incercati si faceti sex mai rar, cam la 2-3 zile. Veti vedea ca atunci un act sexual va dura mai mult.

| grab a răspuns:

Primul numar poate sa fie mai scurt daca nu ai preludiu suficient. dar la urmatoarele ar trebui sa ai mai multa stamina. incearca sa faci pauza macar 15 minute intre numere, timp in care sa o rasfeti si sa o intarati pana ai din nou erectie.

| R3sPeCt explică (pentru grab):

Mersi grab! voi incerca sa fac asa cum mi-ai spus.Sa vad daca este vreo schimbare

| R3sPeCt explică (pentru floryn1993):

Mersi florine, dar la mine nu e problema ca nu e dura, aia chiar e super ok....problema e ca vomita prea des laughing)

| ViatacuLouie a răspuns:

Probabil esti foarte excitat de fiecare data.