| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, deci...nu m-am vazut cu prietena mea de cateva zile si maine trebuie sa vina la mine, i-am spus ca am un chef nebun sa facem sex iar ea a spus ca nu prea are chef, mai mult are chef sa stam impreuna fara sa facem nimic. Nu e prima data cand nu are chef, e vina mea? sau care poate fi problema?
Mentionez ca numai de 3 luni ne-am inceput viata sexuala.

11 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

Nu forta nimic, si nu-i spune dinainte ca o sa faceti sau nu sex...lasa sa vina totul de la sine! incepi cu povesti, imbratisari, saruturi etcetcetc.esti baiat mare, pune gluga pe burghiu si bafta!

| Azµre a răspuns:

1) Te grăbești
2) Sări peste preludiu sau nu-l faci cum trebuie
3) Atunci apar dureri în timpul actului datorită lipsei lubrifierii.
4) Ori ești păcală și dai în ea ca în păine pănă numai poate
5) Săraca e traumatizată de cele de mai sus.

Ori cea mai simplă variantă, fata vroia să stea cu tine, fără sex, poate nu ești pe placul ei. Ar trebui să discutați.
Apropo câți ani aveți?

| Azµre a răspuns:

Păi de unde știi tu ce e la ea în minte dacă nu o întrebi eu ți-am dat cauzele pentru care o femeie evită să facă sex cu partenerul. Acum întreab-o și vezi care e problema. Nu îi place ceva ceea ce faci sau faci prost.

| Azµre a răspuns:

Femeile mereu zic asa, dar încearcă ceva nou, fă=o mai special... pregătește lumânări muzică, oferăi și un oral dacă ați făcut până acum dacă nu încearcă să o faci să se simtă bine, cu un preludiu cât mai lung, săruturi din cap până în picioare și așa mai departe. Iar actul în sine să fie lent și cu multe mângăieri șoapte la ureche. Apoi vei vedea daca ai greșit undeva îți va spune singură.
Femeile așa sunt la început, ele nu știu cu ce se mănâncă sexul, și le e frică la început de orice, mai ales de faptul să spună ceea ce simt, și așa evită contactul. Acum înțelegi?
Câți ani aveți?

| LineGuide a răspuns:

Pai daca tu ii zici:"vreau sa te ***" pe fata.Incearca sa o iei mai usor...cu un scurt pre-preludiu. Excit-o mai tare si fa-o pe ea sa faca primul pas.Nu o lua asa din scurt, caci ele au nevoie si de ceva care sa le excite, nu-s ca noi.
Mult noroc!

| Mozurov a răspuns:

Are chef sa stati impreuna fara sa faceti nimic? Nu prea suna a buna...
Ea nu va avea chef sa faceti sex niciodata daca nu faci tu primul pas. Uite cateva sfaturi:
1)nu o mai intreba daca are chef sa faceti sex
2)scoate-o prin oras sau undeva unde sa va simtiti extrem de bine (mai ales ea)
3)du-o acasa la tine sau la ea (depinde unde ai locul liber tuwinking )
4)cand ati ajuns in casa, incepe sa o saruti. Daca ea e receptiva la sarutul lung... dupa 5 minute poti incepe sa o dezbraci happy.
Femeia are chef doar atunci cand ii creezi tu chef.Multa bafta!

| TPUAiurea a răspuns (pentru Mozurov):

Deci sa inteleg ca cheful unei femeie trebui tu sa il creezi...nu e ca la noi barbatilaughing

| Mozurov a răspuns (pentru TPUAiurea):

Din pacate nu. Unde te crezi aici, in rai? laughing
Femeia are nevoie de preludiu.Ea se excita prin o gramada de alte cai dintre cale vizual cel mai putin.In timp ce noi doar daca am vazut o tipa, gata.

| DiazAndreea a răspuns:

Poate are dureri in timpul actului sexual si nu i provoaca nicio placere.
trebuie sa o faci in asa fel incat sa isi doreasca, pregateste-i ceva romantic, lumanari, petale de trandafir, frisca

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Nu ii mai spune ca ai pofta de sex! Lasa lucrurile sa se desfasoare. Atunci ea iti va cere.Sau poate nu prea mai are chef de tine.

Răspuns utilizator avertizat