| IoanaMaria48 a întrebat:

Buna seara dragilor. Am o intrebare sau mai bine zis o curiozitate. Sa punem problema asa : Ai un contact sexual neprotejat iar menstruatia vine la timpul ei, se exclude o sarcina? Mentruatia n-are cum sa fie prezenta in timpul sarcinii, nu?

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sunt cazuri, in care menstruatia vine peste sarcina( din cate am inteles, daca este asa vine doar cateva picaturi, nu cum ar fi normal)
Normal, daca ti-a venit menstruatia, nu ar trebui sa- ti faci griji! deci continua-ti viata ca si pana acum si lasa grijile! succes

| mona a răspuns:

Sunt cazuri unde menstruatia vine peste sarcina dar calitatea si cantitatea lasa de dorit iar daca menstruatia vine la timpul ei, te tine normal atunci nu esti insarcinata

| VadTot a răspuns:

Vai si daca era protejat crezi ca erai protejata suta la suta?laughing)
Fiecare contact este un risc pe care ti l asumi ok? Deci data viitoare sa numai fii atit de sigura ca daca te protejezi inseamna ca nu ti se poate intampla nimic,laughing

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Exista si menstruatie pe timpul sarcinii, foarte rar

| diclorofosfat a răspuns:

Si da si nu, teoretic este posibil, insa in cazuri extra rare. In mod normal daca menstruatia a venit la timp e ok, dar pe viitor nu face sa te joci de-a mami

| neutrino a răspuns:

Nici in acest caz nu poate fi exclusa o eventuala sarcina!

| Azµre a răspuns:

Nu se exclude!

| Liliana1981 a răspuns:

Ba da, menstruatia poate veni si peste sarcina.

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu, nu are cum!
Este insa vorba in primul trimestru de sarcina de o sangerare la 30% dintre femeile insarcinate, dar se deosebeste de menstruatie prin consistenta, durata, etc.

| Simona8807 a răspuns:

Exista riscul si stii de ce? Pentru ca eu cand aveam 2 luni de sarcina, inca imi venea ciclul...asa ca nu e sigur.