| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor vi se pare ceva normal pentru fiecare cuvant spus prietenului vostru sau jignire sa va cereti iertare? tot timpul? Deci eu m-am saturat de asa ceva, oricand il jignesc trebuie sa-mi cer iertare, i-am spus ca daca ma iubea cu adevarat nu avea nevoie de atatea, ci ma ierta in sinea lui si gata.Nu inteleg cum sa-mi cer iertare pentru orice cuvant spus urat, sau jignire.NU INTELEG! Nu l-am inselat, nu l-am mintit, dc trebuie sa ma umilesc in halu asta? Nu suna deja a bataie de joc? tin sa anunt ca suntem de 1 an jum impreuna.Astept parerile voastre. Uitasem de Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| GuBeeBăăi a răspuns:

Sincera sa fiu, nu cred ca acel baiat te apreciaza foarte mult. Poate ma insel, dar cred ca el e genul de persoana careia ii place sa aiba mereu dreptate. Daca se mai intampla asa, i-a masuri! N-ar trebui sa te umilesti asa in fata unui egocentrist! Fii tu insati! Daca nu-i place de tine asa cum esti, atunci nu te merita! El ar trebui sa se schimbe si sa-ti ceara scuze, nu tu! Sper ca lucrurile sa se rezolve! fundita?

13 răspunsuri:
| Rurouni a răspuns:

Tu... vorbesti serios? "Sa ma umilesc in halul asta"? Dar tu cand il jignesti, ce crezi ca ii faci? Crezi ca tresalta de fericire ca-l faci sa se simta ca un... (cuvant urat, damn, ma cenzureaza astia)? Ah si, "daca ma iubea cu adevarat, ma ierta"? raised eyebrows Seriously, sistah? Este prietenul tau, de ce sa il jignesti in primul rand? Daca eram eu barbat si imi facea femeia asa, daca ma jignea in repetate randuri, ori pa, ori una peste ochi o data, sa se invete minte. Simplu.
Considera-te norocoasa ca nu asteapta decat o scuza de la tine. Si apreciaza-l pentru asta.

| pink94 a răspuns (pentru Rurouni):

Rurouni draga/dragule,poate mi-a dat motive sal jignesc te-ai gandit in timp ce ai scris romanu ala? Is femeie,am demnitatea mea ca oricare alta care se respecta,mi-am cerut de prea multe ori iertare de la el,si pentru ce? ca n-am facut nimic care sa astepte iertarea lui,sa fim seriosi daca`l inselam sau il minteam mai ziceam da nu tr orice prostie,dc sa creada (mnah fraiera isi cere iertare,dc sa creada ca nu pot fara el?)si daca ar fi fost cum spui tu,ca`i dadeai doua peste ochi,sa fim seriosi oky? nu so nascut ala care sa dea in mine,nu mi-a dat nici in pahar de apa nici o farfurie de mancare,nici nu mo crescut, nici nu mo imbracat ca sa ma loveasca, so loveasca pe cine lo facut asa prostsa astepte sa-mi cer iertare in nenumarate randuri de la el.Prima palma,ADIO,si el stie fb lucru asta. Dupa prima palma, urmeaza a doua si a treia, iar dragostea nu inseamna durere!

| DizzyXD a răspuns:

In locul tau i-as da papusi, chiar daca il iubesti, nu te lasa in bataia de joc al unei persoane care nu te apreciaza, si mai ales te jigneste.

| Rurouni a răspuns (pentru DizzyXD):

Mai citeste o data, EA il jigneste pe el, nu invers.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu e deloc bataie de joc,pur si simplu nu ii place ca l-ai jignit.Tie ti-ar place sa te jigneasca? nu. Eu imi cer scuze cateodata,pentru ca il mai si injurhee hee, asa e normal, sa iti ceri scuze, nu e un capat de lume asta.

| κλάους a răspuns:

Nu am inteles... Il jignesti pe el? Daca da, atunci iti spun ca asta mi se pare absolut normal, adica sa-ti ceri scuze.

| Linka89 a răspuns:

Nu inteleg de ce ti-ar fi greu sa-ti ceri iertare, cu atit mai mult daca acele momente il jignesc fie mai mult fie mai putin... daca il iubesti nu ar fi o problema, dar daca te simti prost cind iti ceri iertare, incearca sa eviti momentele care il jignesc, cu atit mai mult ca sunteti de 1 an impreuna si ar trebui deja sa-l cunosti foarte bine... din partea mea, RABDARE, si o sa vezi ca o sa cistigi multe prin astawinking

| pink94 a răspuns:

Rurouni draga/dragule,poate mi-a dat motive sal jignesc te-ai gandit in timp ce ai scris romanu ala? Is femeie,am demnitatea mea ca oricare alta care se respecta,mi-am cerut de prea multe ori iertare de la el,si pentru ce? ca n-am facut nimic care sa astepte iertarea lui,sa fim seriosi daca`l inselam sau il minteam mai ziceam da nu tr orice prostie,dc sa creada (mnah fraiera isi cere iertare,dc sa creada ca nu pot fara el?)si daca ar fi fost cum spui tu,ca`i dadeai doua peste ochi,sa fim seriosi oky?raised eyebrowsnu so nascut ala care sa dea in mine,nu mi-a dat nici in pahar de apa nici o farfurie de mancare,nici nu mo crescut, nici nu mo imbracat ca sa ma loveasca, so loveasca pe cine lo facut asa prostwinkingsa astepte sa-mi cer iertare in nenumarate randuri de la el.Prima palma,ADIO,si el stie fb lucru astawinking. Dupa prima palma, urmeaza a doua si a treia, iar dragostea nu inseamna durere!

| Rurouni a răspuns (pentru pink94):

Corect, si la faza cu palma la fel de corect.
Dar daca iti da motive sa-l jignesti, de ce nu-i explici asta? thinking In loc sa il jignesti si sa ii dai motiv de repros mai tarziu, incearca alta abordare. Discutati, discutati, discutati. Parerea mea e ca fundamentul unei relatii e comunicarea. Iar faptul ca il jignesti nu ii da decat motive sa intoarca situatia in favoarea lui.

| pink94 a răspuns (pentru Rurouni):

Eu pe el cand trebuie sal astept o ora,doua il astept,el nu o face cand e nevoie,trebuie sa-l iau cu mine tot tp unde merg, la doctor, sa-mi iau o haina.tot tp sal port dupa mine, el dc nu mar astepta o ora doua, daca i-am spus ca am de invatat pentru teza si am treaba.acasa aveam treaba o zis ca am treaba cu altu.si cum sa nu ma enervez cand eu ii spun adevarul.cum o decurs ziua de azi si el spune (vrajeala pe tine, ma crezi fraier sa pun botu?)ce`s astea? si tot eu sa-mi cer iertare?

| pink94 a răspuns (pentru Rurouni):

Aa da si inca ceva,cica daca nu`ti ceri azi iertare, maine s-ar putea sa fie prea tarziuwinking e clar ca vrea sa ma vada umilinduma in fata lui, ceea ce nu voi mai face niciodatawinking despre asta ce parere ai?

| Rurouni a răspuns (pentru pink94):

Iti inteleg punctul de vedere mai bine acum, si da, ar fi trebuit sa ma gandesc mai bine la inceput (referitor la primul comentariu).

Daca ar fi dupa mine, as face in felul urmator: as incerca sa ma comport exemplar, ca sa nu aiba ce sa-mi reproseze atunci cand pe mine ma deranjeaza ceva. Crede-ma... jignirile nu-i ofera decat un plus lui, in timpul unei dispute. Fa in asa fel incat sa nu fii nevoita sa iti ceri scuze pentru nimic. Poate ca da, nu apreciaza lucrurile si sacrificiile pe care le faci pentru el. Cand ii vei arata asta, el nu va avea ce sa-ti reproseze tie. Sau poate... e un semn ca nu mai merg deloc lucrurile intre voi?

| crisiss a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun de prietenul tau dar e cam urat ce face adica esti iubita lui nu o persoana straina sa iti ceri scuze mereu pentru orice prostie spusa la plezneala. observa-i comportamentul cu atentie vezi daca chiar tine la tine