| thesun1997 a întrebat:

Salutare. voi ati ierta pe cineva car v-a inselat si comportat urat cu voi daca face orice pentru iertare?

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde ce-nţelegi tu prin comportament "urât". Unele comportamente "urâte" sunt dispus să le iert, altele nu.
Cât priveşte înşelatul (în cazul relaţiilor de cuplu) nici nu se pune problema. Nu iert sub nicio formă şi nici nu aş avea tupeul nesimţit să vreau să fiu iertat în caz de-aş călca eu strâmb.
Salut.

| Razvan a răspuns:

Dacă mi-a înselat încrederea, îl cunosc de mult timp pe respectivul şi văd că regretă, îl iert
Dacă e vorba de fete, zic pas. După femei şi tren nu am să alerg niciodată. Mereu vin altele

Răspuns utilizator avertizat
| anad a răspuns:

Depinde ce situatie a fost si ce l-a determinat sa faca acest lucru. In general, cei care au inselat odata, o vor mai face. S-ar putea sa fie sincer si chiar sa vrea sa indrepte lucrurile. Incearca sa ierti si vezi ce va mai fi.

| thealchemist a răspuns:

Nu.

| pisoias a răspuns:

De iertat se iarta mai usor, de uitat insa e foarte greu.Mai bine-l lasi si-ti vezi de viata ta.Chiar daca acum iti jura iubire vesnica, poti avea certitudinea ca n-o va face? Eu cred ca mai bine fara decat sa traiesti cu indoiala in suflet.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Nu, nu aş face asta. Pentru mine, un băiat care se comportă urât cu mine sau mă înşeală este egal cu zero.
Astfel de băieţi nu merită o a doua şansă, decât dacă eşti o fire răzbunătoare şi vrei să-i faci şi tu figura ca să sufere şi el.
Baftă!

pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| NickiMinaj a răspuns:

Nu as ierta, dar nu as putea sa nu-l umilesc daca el asta isi doreste. day dreaming

| IooMar a răspuns:

Pai sincer...imh...acum despinde si de persoana respectiva, asa cum sunt eu genul de obicei iert, dar nu chiar oricewinking

| Dana a răspuns:

Eu nu! in niciun caz! daca a facut-o odata poate sa o mai faca! Pt mine sa ma insele e ceva de neiertat! Poate sa se dea si peste cap sa il iest eu nu! dar daca u vrei e alegerea ta! nici eu nici x nici y nu poat esa iti spuna ce sa faci! puneti ordine in ganduri si gandeste-te daca merita sau nu! gandeste-te la consecinte! Gandeste-te bine, gandeste cu inima nu cu mintea si asa vei face alegerea cea buna!
Succes! papa

| Alinaga a răspuns:

Da eu am iertat si inca iert si stiu ca este cu alta pentru ca el este insurat si in fiecare zi imi propun sa l las dar nu pot pentru ca l iubesc prea mult daca nu ai ajuns inca sa l iubesti atat de mult incat sa ti sacrifici viata nu l ierta pentru ca o sa se invete asa si o sa ti faca din ce in ce mai arau acum face orice pentru iertatre dar mai tarziu va face cu siguranta la fel