| Radandam a întrebat:

Mi-am facut recent o iubita si ea este la o distanta de 25 km de mine.Acum e perioada cu virusul si nu putem sa ne vedem.Problema vine ca ea este obisnuita sa aiba prieteni baieti. Daca a pus la story ca era in masina cu prietenul ei, normal ca m-am suparat.Ea nu o sa renunte la prietenii aia baieti e clar.Eu nu sunt exagerat, inteleg sa ai prietene, sa iesi cu prietene, dar nu cu prieteni baieti.E normal sa ai o relatie si sa te plimbi in masina cu baieti? Voi fetelor aveti iubit si in acelasi timp tineti si o relatie de prietenie cu un baiat sau mai multi? Astept pareri.Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexCristi97 a răspuns:

Esti putin exagerat pentru ca nici nu ai cunoscut-o foarte bine, cu atat mai putin sa ii cunosti amicii. Daca nu face nimic cu ei, de ce nu ar putea sa isi petreaca timp in compania lor cat nu se poate vedea cu tine? Ti-ar placea sa iti impuna sa nu mai schimbi o vorba cu nicio amica de-a ta sau persoana de sex feminin, chiar daca o faci la scoala/facultate/lucru? Imprieteneste-te cu amicii ei, poate va veti distra chiar bine.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Dacă-i cunoști pe ăia și-s ok, gen să se vadă că n-au alte intenții cu ea iar ea nu e genu de panaramă nu văd problema. și eu am un prieten cu mașină și aveam și iubit și dacă era să ies cu prietenu ăsta al meu normal că venea și mă lua cu mașina so...

| RAY a răspuns:

Iti vorbesc din experienta mea, orice relatie la distanta e sortita esecului, aia vb cu tine din plictiseala, nu e iubita ta, tu esti un credul care crede orice, cat drespre ca vb cu alti.baieti fix de asta eu nu am incredere in femei in ceea ce priveste o relatie, tu vei fii dezamagit de multe ori pana ai mintea coapta, vezi una din orasul tau, vezi sa nu te bage in zona prieteniei, si fara sex, femei se poate trai

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o prietena care face story-uri de la mine din masina, desi are relatie cu altul thinking
In cazul asta, nu e inselat, dar simt ca s-ar putea blushing
In trecut, am facut mai multe decat niste prieteni 'standard'.
Ca baiat nu as suporta sa faca iubita asa, si nici eu nu as mai iesi cu prietenele de genul... Adica nu noaptea, in afara orasului. Poate m-as vedea cu ele ziua, la o cafea, ca totusi ne stim de multi ani.

| Freya1 a răspuns:

E clar ca la inceputul relatiei nu poti sa ii impui chesti inca, dar vrajeala cu fiecare e liber sa faca ce vrea functioneaza doar cand nu ai o relatie. Daca vrei sa faci numai ce vrei stai singur.
Cand ti se concretizează relația e clar ca nu mai ai de ce sa ai prieteni de sex opus decat daca sunt prieteni comuni ai cuplului deoarece dintr-o prietenie se pot naște si alte relații.Acuma nu zice nimeni ca trebuie sa stai cu ochi pe ea ca pe butelie, sau sa te temi la orce pas ca te înșală dar trebuie sa constientizezi si tu si ea ca nu ati vrea sa ajungeți sa suferiti. Daca vreti distracții de genul nu va faceti relații.

| Sofer a răspuns:

Ca relația sa meargă și sa nu existe probleme. Mutațiva frate împreună. Eu nu as putea sa mai am o relație de genul sa stam separați și sa ne vedem la nu știu câte zile. Ca eu nu știu ce face ea în lipsa mea și nu e ok.

| Eireann a răspuns:

Daca isi doreste o relatie cu unul din prietenii ei de ce ar sta cu tine? Cei mai buni prieteni pe care ii am momentan sunt baieti si nu se pune problema de mai mult de o prietenie. In al2lea daca a pus asta la story stia ca o sa vezi, nu se ascunde, daca ar avea ceva cu el ar fi mai discreta, nu crezi? Da, am o relatie dar in continuare ies cu prieteni, baieti si fete. Prietenul meu ii cunoaste si are incredere in mine si stie ce nu o sa se intample nimic. Prietenul meu are prietene fete, chiar o fosta iubita, am incredere in el. Depinde de persoana.

| Adry05 a răspuns (pentru Eireann):

Foarte rațional ce ai zis, susțin, bravo.

| Eugen80 a răspuns:

Daca stia ca te superi pe ea cand o vezi cu altii, atunci nu merita sa-ti fie prietena. Daca o mananca pasarica sa se vada cu altii cand timp tu nu te poti vedea cu ea din cauze care nu depind de tine, atunic las-o ca e panarama si oricum te inseala!
Cauta alta de langa tine pentru ca ea e a satului, nu a ta!

| Bozgi200 a răspuns:

E normal ceea ce simți, si eu am relație de 4 luni, imediat 5. Nici mie nu imi convine cand iese cu băieți, pentru ca daaaa. Iti tot imaginezi ca o sa se sarute cu x si y, ca te înșală si etc. Calm, overthinking ul te consuma foarte mult, si acum mai trec prin unele faze. Dar am învățat sa am încredere si ca nimic din ceea ce mi-am imaginat nu s-a întâmplat.
O relație se bazează pe încredere, sinceritate si iubire pură.
Mai întâi intra in grupul ei de prieteni, vezi ce fel de băieții sunt ăia. Su t o amenințare, sau nu. Dar 100% nu au treabă, pentru că există respect pe această parte, nimeni nu riscă.
Daca vrei sa vorbim, imi poți da un mesaj, mi-ar face plăcere sa te ajut așa puțin, caci na...o sa eviti anumite certuri. Crede-mă, am pățit laughing))

| Justme32 a răspuns:

Atâta timp cât nu sunteți căsătoriți, nu poți să-i impui astfel de restricții

| Nemessys a răspuns (pentru Justme32):

Si dupa ce o sa se casatoreasca, o sa poata? Care-i diferenta daca dintre a fi si a nu fi casatoriti? Apar niste reguli in plus?

| Justme32 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu, nu reguli ci restricții

| milkywaybee15 a răspuns (pentru Justme32):

Și dacă ar fi căsătoriți tot nu ar avea dreptul!

| thereisnothingleft a răspuns:

Nu e normal asa ceva, in timp ce tu te gandesti la ea si astepti momentul in care va disparea pandemia ca sa va puteti intalni, ea se distreaza cu "preteni" ei baieti. Uite de asta nu cred in relatiile de la distanta.