| CatalinAdetu a întrebat:

O sa incerc sa fiu scurt dar in acelasi timp sa ma fac inteles.
Am vorbit cu o fata 2 luni inainte sa fim impreuna. Am stat impreuna 12 zile apoi a dorit sa ne despartim deoarece " o parte din ea credea ca ne-am grabit". Eu nu am vrut sa renunt asa usor, incercand sa fac cumva sa ne impacam. In cele din urma, dupa nenumarate si aproximativ 2 saptamani certuri, am hotarat sa ne mai dam o sansa. In timpul in care am fost despartiti am inceput sa vorbesc cu o prietena de-a ei careia i-am spus ca o plac... ca persoana, ca e de treaba, etc. La 3 zile dupa ce m-am oprit din vorbit cu prietena ei, a urmat impacarea, care a tinut pana cand a aflat ce i-am spus prietenei ei, adica 3 zile. Pentru cateva zile nu mi-a vorbit. Acum, au trecut aproape 3 saptamani, si inca ne certam pe chestia asta, fara ca ea sa vrea sa ne impacam.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru 15 zile de bine,nu crezi ca te-ai chinuit cam mult trei luni?
Fa o balanta si pune in ea tot ce trebuie, inclusiv modul in care te simti fata de tine.
Nu simti nevoia de putina liniste?
Eu m-as duce unde mi-ar vedea ochii, de ce atat cearta si negativism?
Nu mai insista, data viitoare o va deranja ca ai o bluza de aceeasi culoare cu a ei si-i faci concurenta...
Fata nu vrea, mai exact nu te vrea.
Nu mai bate la porti inchise.

| mona a răspuns:

fata profita de chestia asta in legatura cu prietena ei numai sa nu se impace cu tine, nu te a vrut de la inceput dar nici tu nu ai fost corect, ai incercat sa o cuceresti apoi ai inceput sa vorbesti cu prietena ei

| CatalinAdetu explică (pentru mona):

Ok... atunci de ce a mai acceptat sa fim impreuna? Si de doua ori.

| mona a răspuns (pentru CatalinAdetu):

Pentru ca vroia un prieten, inca nu stie inca ce vrea, a acceptat prima oara sa fie cu tine crezand ca va merge[probabil nu ai fost pe placul ei]a doua oara poate a facut asta sa nu te dezamageasca[sau ai avut influenta asupra ei], nu stiu ce sa zic... poate va exista si o,, a 3 a oara,,

| neutrino a răspuns:

Reactia ei este normala, dar nu am inteles intrebarea pe care nu ai pus-o.

| MiruD a răspuns:

Crezi ca e bine ce ai facut? Te-ai despartit de iubita ta, si la 3 zile te-ai bagat in seama cu o prietena de a ei si i-ai zis ce i-ai zis. Daca o iubeai asa tare si sufereai ca v-ati despartit, nu iti trebuia nici o fata, sa te bagi in seama cu nimeni. Cand suferi, nu iti trebuie nimic.

| CatalinAdetu explică (pentru MiruD):

A fost dupa 10 zile, si a fost din pura amicitie discutia, doar am formulat gresit ce am vrut sa spun si s-a inteles gresit.

| Neuronul a răspuns:

Prietena ta pare indecisă. Caută pretexte. Despărţirea şi certurile voastre nu mi se par justificabile. Nu aveţi un motiv suficient de bine întemeiat ca să vă despărţiţi, poate problema constă în faptul că ea nu ştie ce vrea, iar tu nu i-ai dat suficiente motive să rămână cu tine.

| Valleria a răspuns:

E si normal sa reactioneze asa. A pierdut increderea in tine. Daca vrei sa te ierte treci si la fapte. Daruiestei flori, ciocolate, du-te la ea fara sa-i spui. Daca o sa mai stai mult o sa o fata altcineva in locul tau.

| Kirasha07 a răspuns:

Sincer, cred ca tragi prea mult de ea.
Da-i putin aer si vezi ce se intampla. Daca tragi de ea o sa se sature si nu cred ca o sa mai existe cale de impacare. Si din cate ai spus tu, cred ca nu prea o atragi atat de mult incat sa fiti impreuna. Bafta!

| CatalinAdetu explică:

Intrebarea e, de ce tine sa se certe daca nu vrea nimic?

| CatalinAdetu explică:

Atunci, daca nu mai vrea, de ce mai vorbeste cu mine? De ce se baga in seama? Daca nu ar mai vrea nimic, de ce insista?