| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Am mai postat problema mea aici, dar tinand cont ca nu am avut raspunsuri, am zis sa imi mai incerc norocul odata. poate ma ajuta careva :X
Am si eu o intrebare. Eu as vrea sa ma logodesc cu iubitul meu la biserica. Cum ar trebui sa procedez? Zic procedez, pentru ca vreau sa-i fac o surpriza lui; stiu ca si-ar dori enorm asta. Asta e ca o promisiune ca voi fii mereu alaturi de el, ca il iubesc si nu ne vom desparti niciodata.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mergi si vorbeste cu preotul,stabiliti ziua si ora,ia-l frumos de mana si mergeti impreuna.
Nu ai nevoie de martori, eventual intreaba daca nu ai nevoie de verighete, nu stiu sigur.
Surpriza va fi enorma!
Succes!

4 răspunsuri:
| razvan1305 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci la biserica si sa vorbesti cu preotul pentru a face o programare, cel mai simplu este sal intrebi pe el ce trebuie sa pregatesti acolo deoarece el stie.Din cate stiu eu la logodna trebuie vorbit cu preotul si facut programare cu data si ora si el zice ce ai nevoie, verighete si toate cele

| cocolinoung a răspuns:

Dar el vrea? laughing

| aleksika a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa te duci la biserica si sa vorbesti cu preotul sa ii spui ca vrei o slujba de logodna, sa intrebi cat costa si sa fixati o zi si o ora.
Pe urma il iei pe iubitul tau si il duci la biserica happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult tuturordin suflet, si da cocolinough, el vrea happy